مددکاران اجتماعی نقش مهمی در بهبود شاخص سلامت جامعه دارند

کد خبر : #697
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 اردیبهشت 1394 10:33
تعداد بازدید کننده : 540
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مددکاران اجتماعی نقش مهمی در بهبود شاخص سلامت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: مددکاران اجتماعی نقش مهمی در بهبود شاخص سلامت جامعه دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی شورای عالی استان‌ها، غلامرضا بصیری‌پور در همایش تجلیل از مددکاران اجتماعی خراسان رضوی با تبریک مبعث رسول اکرم(ص) اظهار کرد: بهبود شاخص‌های سلامت اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امید به زندگی از اهداف مددکاری است.

وی با بیان اینکه مددکاران سفیران سلامت جامعه هستند، بیان کرد: راهبری صحیح مدیریت اجتماعی با تقویت و آموزش سرمایه‌های اجتماعی جامعه میسر می‌شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: مددکاران اجتماعی با تجهیز به سلاح علم و دانش و اتکا بر قدرت لایزال خداوند در جهت بهبود بیماران گام برمی‌دارند.

بصیری‌پور با بیان اینکه علم مددکاری، سبب توانمند شدن بیمار به منظور کنار آمدن با بیماریش می‌شود، گفت: مددکار بیمار را در مراحل بعدی زندگی از جمله ابعاد شغلی، ارتباط با خانواده، پیگیری بیماری در مراحل بعدی درمان و گسترش بیماریابی در آن خانواده کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خیران سلامت علاوه بر کادر درمانی از ارائه دهندگان خدمات در بیمارستان هستند، گفت: مددکاران رابط بین خیران و نظام بیمارستانی هستند و خدمات ارائه شده توسط خیران را به بخش‌های لازم هدایت می‌کنند.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به فعالیت خانه خیران بیماران آسیب‌پذیر اظهار کرد: این موسسه که از دیر زمانی تاسیس شده است فعالیت اصلی خود را در راستای کمک به محرومین و به ویژه بیماران آسیب‌پذیر راه‌اندازی کرده است و هدف اصلی آن ارائه خدمات متناسب با بیمار و یا نیازمند است.

“ مددکاران اجتماعی نقش مهمی در بهبود شاخص سلامت جامعه دارند ”