تشریح محورهای تحقیق و تفحص از سازمان زندان‌ها

کد خبر : #690
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 اردیبهشت 1394 10:02
تعداد بازدید کننده : 583
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تشریح محورهای تحقیق و تفحص از سازمان زندان‌ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، محورهای کلی طرح تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی - تربیتی و بازداشتگاه‌ها را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، ابوالفضل ابوترابی در پاسخ به این سئوال که با توجه به تصویب طرح تحقیق و تفحص از سازمان‌ زندان‌ها، محورهای تحقیق و تفحص چه خواهد بود؟ اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان زندان‌ها به طور کلی دو محور و موضوع دارد.

دبیر اول کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: محور نخست بررسی وضعیت موجود زندان‌ها، امکانات و خدماتی که باید ارائه شود، از جمله وضعیت زندان‌ها از نظر استانداردها و بودجه زندان‌هاست.

ابوترابی اضافه کرد: محور دوم نیز در رابطه با بازداشتگاه‌هایی است که باید تحت نظر سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی باشد و نیست.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا اعضای تحقیق و تفحص از سازمان‌ زندان‌ها مشخص شدند یا خیر گفت: هنوز اعضا مشخص نشدند و به احتمال زیاد هفته آینده مشخص می‌شوند.

به گزارش تسنیم، در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز قرار است تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی - تربیتی و بازداشتگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

“ تشریح محورهای تحقیق و تفحص از سازمان زندان‌ها ”