گزارش سازمان ملل از جنایت تروریستها علیه زنان

کد خبر : #687
تاریخ انتشار : یکشنبه, 20 اردیبهشت 1394 9:59
تعداد بازدید کننده : 691
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش سازمان ملل از جنایت تروریستها علیه زنان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
"زینب بانگورا" نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد: گروه های تروریستی در سوریه جنایات زیادی علیه زنان انجام می دهند که ازدواج اجباری و خرید و فروش آنان به عنوان کنیز از آن جمله است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد به نقل از بانگورا که در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر این سازمان در نیویورک سخن می گفت، گزارش کرد: شماری از این دختران به طور اجباری وادار به ازدواج موقت یا زودهنگام شده اند تا به اصطلاح در جهاد شرکت داشته باشند.

وی افزود: برخی از این دختران در بازار رتبه بندی شده و برای توزیع در میان سرکردگان و عناصر داعش به "رقه"، "موصل" یا اماکن دیگر منتقل می شوند.

بانگورا ادامه داد: زنان در سوریه و عراق در معرض این اقدام تروریستی و برنامه ریزی شده قرار دارند و زنان ایزدی عراق بیش از همه با این اقدام های جنایتکارانه مواجه هستند.

گزارش سالانه دفتر بانگورا منتشره در ماه آوریل 2015 حاکیست، سازمان های تروریستی مانند داعش و "جبهه النصره" در سوریه و عراق و "بوکو حرام" در "نیجریه" از خشونت جنسی به عنوان تاکتیکی برای ایجاد رعب در میان غیر نظامیان استفاده می کنند.

در این گزارش آمده است: این نوع خشونت بخشی از استراتژی داعش به منظور ایجاد وحشت و سرکوب اقلیت های دینی و قومی و نابود سازی جمعیت هایی است که با ایدیولوژی آنان مخالفند.

“ گزارش سازمان ملل از جنایت تروریستها علیه زنان ”