استقبال مجمع عمومی سازمان ملل از پیوستن فلسطین به دادگاه لاهه

کد خبر : #682
تاریخ انتشار : یکشنبه, 20 اردیبهشت 1394 9:34
تعداد بازدید کننده : 453
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
استقبال مجمع عمومی سازمان ملل از پیوستن فلسطین...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
روز شنبه با ارائه پیش‌نویس قعطنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل از پیوستن فلسطین به دادگاه جنایات کیفری استقبال شد.

ه گزارش فارس، مجمع عمومی سازمان ملل امروز (شنبه) پیش‌نویس قطعنامه‌ای تحت عنوان «گزارش دادگاه بین‌المللی جنایات کیفری» را بررسی کرد؛ در این قطعنامه از عضویت فلسطین در دادگاه لاهه حمایت می‌شود.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «معا»، بسیاری از دولت‌های حاضر از جمله نماینده هلند (که طرح پیوستن فلسطین را به دادگاه مذکور ارائه داده بود) از پیوستن فلسطین به دادگاه لاهه استقبال کردند.

در قطعنامه مذکور به تمامی اعضای دادگاه لاهه خوشامد گفته شد و از دیگر دولت‌ها که هنوز عضو آن نیستند خواسته شد بدون تاخیر به آن بپیوندند.

همچنین در قطعنامه مذکور نقش دادگاه جنایات کیفری در تعیین حدی برای ارتقای حاکمیت قانون ، تقویت احترام به حقوق بشر و تحقق صلح پایدار بر اساس قانون بین‌الملل و اهداف منشور سازمان ملل ستایش شد.

«ریاض منصور» سفیر فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد اتخاذ این قطعنامه از سوی مجمع عمومی گام دیگری برای تقویت جایگاه فلسطین به عنوان یک عضو دادگاه لاهه است و از طرف ملت فلسطین تشکر کرد.

وی افزود که استقبال این تعداد کشور از پیوستن فلسطین به دادگاه جنایات کیفری راه را برای مجازات اشخاص و مسئولانی که مرتکب جنایت جنگی و ضد انسانی شده‌اند، هموارتر می‌کند.

فلسطین از اول آوریل امسال (2015) رسما به دادگاه لاهه پیوست.

“ استقبال مجمع عمومی سازمان ملل از پیوستن فلسطین به دادگاه لاهه ”