راه‌اندازی دفتر محیط زیست در وزارت ورزش و جوانان

کد خبر : #680
تاریخ انتشار : شنبه, 19 اردیبهشت 1394 11:42
تعداد بازدید کننده : 901
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
راه‌اندازی دفتر محیط زیست در وزارت ورزش و جوانان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان از راه‌اندازی دفتر محیط زیست و ورزش در وزارتخانه با هدف انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی زیست محیطی در حیطه ورزش و جوانان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی در خصوص برنامه‌های این دفتر گفت: مسائلی چون ساختارهای محیط زیستی، ورزش سبز و مشارکت دادن قهرمانان، مربیان و دست اندرکاران امر ورزش در فعالیت‌های اجتماعی و ترویجی محیط زیست از جمله برنامه‌های این دفتر خواهد بود.
وی همچنین از امضای تفاهمنامه بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان حفظ محیط زیست خبر داد و گفت: طبق مفاد این تفاهمنامه از همکاری‌های مستمر و نزدیک بین دولتی با استفاده از ارتباطات بین‌المللی برای حفظ و بهبود مسائل زیست محیطی در کشور به ویژه در ورزش بهره خواهیم برد.
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در ادامه در خصوص طرح معرفی سفیران محیط زیست از بین نخبگان و قهرمانان ملی و جهانی ورزش اظهار داشت: همچنین این قهرمانان و نام آوران به خاطر پایگاه اجتماعی که دارند بهترین مبلغ برای پیام‌های محیط زیست خواهند بود.
احمدی به مراسم چهارشنبه، تقدیر و بدرقه ملی پوشان والیبال به لیگ جهانی 2015 والیبال اشاره کرد و افزود: در این مراسم با کمک سازمان حفاظت از محیط زیست با شعار «حفظ منابع آبی»، «سعید معروف» کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و بهترین پاسور مسابقات لیگ جهانی 2014 به عنوان «سفیر آب» معرفی می‌شود. در این مراسم قرار است وزرای ورزش و جوانان، نیرو، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، حضور داشته باشند.

“ راه‌اندازی دفتر محیط زیست در وزارت ورزش و جوانان ”