طبیعت نژادپرست رژیم صهیونیستی

کد خبر : #670
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 اردیبهشت 1394 16:09
تعداد بازدید کننده : 659
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
طبیعت نژادپرست رژیم صهیونیستی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اتفاق های تازه در سرزمین های اشغالی و تظاهرات یهودیان اتیوپیایی تبار علیه شرایط تبعیض آمیز رژیم صهیونیستی نشان می دهد که این رژیم نتوانسته این اقلیت سیاه پوست را در جامعه ی یهودیان ادغام کند

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، در هفته جاری هزاران یهودی اتیوپیایی مقیم سرزمین های اشغالی در خیابان های تل آویو دست به اعتراض زدند.
این اعتراض ها بعد از آن شکل گرفت که ویدئویی از سربازی اتیوپیایی تبار منتشر شد که در آن دیده می شد او از ماموران پلیس در تل آویو کتک می خورد.

مایک هانا، خبرنگار شبکه الجزیره که به میان تظاهرکنندگان رفته است درباره وجود تبعیض در میان یهودیان سرزمین های اشغالی می گوید: بسیاری از یهودیان اتیوپیایی تبار سال هاست که می گویند که آن ها را به خاطر رنگ پوستشان به حاشیه رانده اند و تبعیض آمیزانه با آن ها رفتار می کنند.

یهودیان اتیوپیایی تبار که شمارشان در سرزمین های اشغالی به حدود 135 هزار نفر می رسد، با فقر دست و پنجه نرم می کنند و تنها نیمی از آن ها موفق می شوند تحصیلات خود را در دبیرستان به پایان برسانند.

صهیونیست ها در سال 1948 با هدف رسیدن به سرزمین موعود، به غصب سرزمین فلسطین و نسل کشی ساکنین آن اقدام کردند.

آن ها در آرزوی ایجاد ملت برای سرزمینی که حاصل غصب و کشتار بود، در تلاش برآمدند که همه ی یهودیان دنیا را به سرزمین های اشغالی بیاورند تا کشور جعلی اسرائیل شکل بگیرد.

اما اعتقاد کاذب برتری قوم یهود بر دیگر اقوام در این سال های اشغال و خونریزی نه تنها خود را به تمامی در رفتار رژیم صهیونیستی در برابر فلسطینی ها و همسایگانش نشان داده است، بلکه با نگاهی نزدیک به جامعه ی یهودیان اسرائیل به خوبی می توان این خودبرتربینی و تبعیض و نژاد پرستی حاصل از آن را در بطن این جامعه به نظاره نشست.

در بررسی جامعه ی یهودیان سرزمین های اشغالی در نگاه اول به یهودیان اشکنازی بر می خوریم. اشکنازی ها 80 تا 90 درصد جمعیت یهودیان امروزی را تشکیل می دهند و از کشورهای ثروتمند اروپایی به سرزمین های اشغالی مهاجرت کرده اند.

به جز اشکنازی، گروه های دیگر یهودی وجود دارند که از جملهٔ آن ها می توان به یهودیان سفاردی و مزراحی اشاره کرد که در مقایسه با اشکنازی ها، از کشورهای فقیرتر جهان به سرزمین های اشغالی آورده شده اند.

امروزه در اسرائیل معمولا به همهٔ غیر اشکنازی ها، سفاردی می گویند.

اتیوپیایی ها از سویی به خاطر سیاه پوست بودن و از سوی دیگر به خاطر قرار گرفتن درجرگه ی سفاردی های بینوا، پیوسته با تبعیضی که معمولا رنگ نژادپرستی به خود می گیرد، مواجه بوده اند.

این یهودیان در دهه های 1980 و 1990 میلادی و بر اساس قانون بازگشت یهودیان که ساخته و پرداخته ی خاخام های یهودی بود، از کشورشان به سرزمین های اشغالی آورده شدند.

اما شاید آن ها نمی دانستند که تنها یهودی بودن سبب ادغام آن ها در جامعه اسرائیل نخواهد شد و تبعیض و نژادپرستی از سوی هم کیشانشان باز بر سر آن ها سایه خواهد افکند.

حتی در سال 2013 میلادی، کابینه رژیم صهیونیستی اقرار کرد زنان اتیوپیایی تبار را مجبور کرده که علیرغم میل باطنی در برنامه ی کنترل جمعیت قرار بگیرند و داروی پیشگیری از بارداری مصرف کنند.

آشر الیاس، یکی از اعضای انجمن یهودیان اتیوپیایی تبار می گوید: آن ها چون سیاه پوستند، همه جا، از جمله در یافتن کار، مسکن و ادامه ی تحصیل با تبعیض مواجه اند.

این بدان معناست که رژیم صهیونیستی با وجود همه ی تلاش خود در وادار کردن یهودیان جهان برای مهاجرت به سرزمین موعود، نتوانسته همه ی یهودیان را به یک چشم بنگرد و شرایط یکسان و بدون تبعیضی را برای همه فراهم کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به تازگی ادعا کرده شواهدی در دست دارد که جان یهودیان تونس با 'تهدید جدی' رو به روست.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.
بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

“ طبیعت نژادپرست رژیم صهیونیستی ”