لزوم رصد تغییرات اجتماعی برای مدیریت اتفاقات آینده

کد خبر : #666
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 اردیبهشت 1394 13:50
تعداد بازدید کننده : 646
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
لزوم رصد تغییرات اجتماعی برای مدیریت اتفاقات آینده
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیرکل یونسکو در ایران بر لزوم رصد تغییرات اجتماعی برای مدیریت اتفاقات آینده تأکید کرد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سعیدآبادی در همایش مددکاری اجتماعی و مسئولیت اجتماعی اظهار داشت: به چند دلیل اهمیت مسئولیت اجتماعی در کشور ما و در دنیا مورد توجه است.
وی ادامه داد: امروز جامعه جهانی و کشور ما به هم وابستگی دارند؛ اگر کشور همسایه ما دچار فقر، ناامنی و خشونت باشد کشور همسایه نمی‌تواند آرامش داشته باشد. چرا که ناامنی منطقه ناامنی ما است.
دبیرکل یونسکو در ایران تصریح کرد: امروز به واسطه صنعتی شدن فردگرایی و خلأ معنا، ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات بوجود آمدند که بدون توجه همگان این گرفتاری‌ها حل نخواهد شد.
سعیدآبادی افزود: امروز دیگر معیار توسعه‌یافتگی کشورها ملاک اقتصادی، راهسازی و ساخت برج‌های بلند نیست بلکه توسعه‌یافتگی یعنی سلامت اجتماعی جامعه. یکی از مولفه‌های توسعه پایدار مسئولیت اجتماعی که هم متوجه دولت است و هم متوجه مردم.
وی گفت: سازمان‌های ما باید بدانند که باید برای ناهنجاری‌های اجتماعی و مقوله فرهنگ هزینه کنند. کشوری پیشرفته خواهدبود که انسان‌های آرام و ایمن در آن زندگی کنند. سازمان جهانی یونسکو نیز با حساسیت ویژه بر روی مسائل حوزه اجتماعی در ذیل مأموریت‌های مسئولیت اجتماعی می‌پردازد و برنامه ‌ای به نام مدیریت درگونی اجتماعی را دارد.
دبیرکل یونسکو در ایران تصریح کرد: باید توجه کرد که تغییرات اجتماعی ناهنجاری به وجود می‌آورند و بسیاری از اقشار جامعه در راستای همین تغییرات با گرفتاری مواجه می‌شوند و این موضوع به مدیریت نیاز دارد. ما باید تغییرات اجتماعی را رصد کنیم تا به واسطه آن به اتفاقات آینده واقف شده و آنها را مدیریت کنیم.

“ لزوم رصد تغییرات اجتماعی برای مدیریت اتفاقات آینده ”