انتقاد فعالان حقوق بشر از نژاد پرستی در جامعه آلمان

کد خبر : #664
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 اردیبهشت 1394 12:24
تعداد بازدید کننده : 677
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد فعالان حقوق بشر از نژاد پرستی در جامعه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برخی فعالان حقوق بشر نژاد پرستی در آلمان را مورد انتقاد شدید قرار داده و خواستار اقدامات قاطع دولت برای مبارزه با این مسئله شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، دولت آلمان در معرض انتقاد شدید فعالان حقوق بشری در کمیسیون ضد نژاد پرستی سازمان ملل متحد در ژنو قرار می گیرد. فعالان حقوق بشر از نژادپرستی در آلمان انتقاد کردند.
انستیتو حقوق بشر آلمان اعلام کرد که اعتراضات جنبش میهان پرستان اروپایی ضد اسلامی شدن غرب موسوم به پگیدا نشان داد که نژادپرستی نه تنها در جناح راست افراطی بلکه در تمام جامعه آلمان وجود دارد.
"پترا فولمار اتو" از مسئولین انستیتو حقوق بشر آلمان در این باره اظهار داشت که ما امیدواریم که جلسه دو روزه در کمیسیون ضد نژاد پرستی سازمان ملل متحد در ژنو که از امروز آغاز می شود کمک کند که مبارزه با نژادپرستی در آلمان بالاخره به یک مسئله مهم سیاست تبدیل شود.
"سلمین چالیشکان" دبیر کل عفو بین الملل در آلمان نیز اعلام کرد که بسیاری از سیاستمداران و احزاب خشم نژادپرستانه ، کلیشه ها و تعصبات را از هم مجزا نمی کنند. این مسئله موجب انگ زدن به اقلیت ها در جامعه آلمان می شود که ما این مسئلله را در اعتراضات جنبش پگیدا در آلمان دیدیم.
دولت آلمان نمایندگانی از وزارت دادگستری، کشور و پلیس و مقامات دیگر را برای شرکت در این نشست دو روزه در کمیسیون ضد نژاد پرستی سازمان ملل به ژنو فرستاده است.
18 کارشناس مستقل کمیسیون سازمان ملل می خواهند توصیه هایی را برای اجرای کنوانسیون ضد نژاد پرستی سازمان ملل برای آلمان منتشر کنند.
از جمله آن ها انتقاداتی را به رفتارهای نژاد پرستانه پلیس آلمان وارد کردند و دیده بان حقوق بشر در این باره اظهار داشت که چنین اقداماتی از طرف پلیس آلمان اعتماد اقلیت های بومی به این سازمان را از بین می برد.
گروه های مدافع حقوق بشر همچنین این انتقاد را وارد کردند که در برخی بخش های آلمان پناهندگان از دسترسی به بازارمسکن منع می شوند.

“ انتقاد فعالان حقوق بشر از نژاد پرستی در جامعه آلمان ”