کشورهای مدعی حقوق بشر در مقابل جنایات وحشیانه عربستان سعودی خود را به خواب زده‌اند

کد خبر : #662
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 اردیبهشت 1394 11:59
تعداد بازدید کننده : 833
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کشورهای مدعی حقوق بشر در مقابل جنایات وحشیانه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
10 هزار زن فعال فرهنگی و اجتماعی کشور در محکومیت جنایات وحشیانه عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمنی بیانیه‌ای را خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد منتشر کرده اند،

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، 10 هزار زن فعال فرهنگی و اجتماعی کشور در محکومیت جنایات وحشیانه عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمنی بیانیه‌ای را خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد منتشر کرده اند، متن این بیانیه بدین شرح است:

« وَمَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا »
( سوره نساء آیه 93 )

«و هر که مؤمنى را به‌عمد بکشد سزاى او دوزخ است که جاودانه در آن باشد و خدا بر او خشم گرفته و او را لعنت کرده- از رحمت خود دور کرده- و براى او عذابى بزرگ آماده ساخته است.»

قتل نفس، شکستن حریم ها و تجاوز کردن و ... به انسان‌ها و سرزمین‌های دیگر ملل در هر قانون و شریعتی اعمالی زشت و غیرانسانی محسوب می‌شوند و زشت‌تر، گناه آلودتر و متوحشانه تر می شود زمانی که مسلمانی علیه مسلمان دیگر و حکومتی مسلمان علیه حکومت مسلمان دیگری مرتکب این اعمال جنایتکارانه شود.

ریختن خون هر انسان بی گناهی اگر ظلم و ستم است، ریختن خون انسان با ایمان، نه تنها ظلم که برابر با کشتن همه مردم است، این را نص صریح قرآن می فرماید: «من قتل نفسا بغیر نفس أو فساد فی الأرض فکأنما قتل الناس جمیعا» «آن کس که انسانى را بدون اینکه قاتل باشد و یا در زمین فساد کند بکشد، گویا همه مردم را کشته است» سوره مائده آیه 32

حدود 40 روز است که از تجاوز عربستان به سرزمین یمن در سکوت تأسف بار سازمان‌های مدعی حقوق بشر می گذرد، حدود 40 روز است که کودکان و زنان بی گناه یمنی با بمباران‌های هواپیماهای عربستان توسط نظامیان اجاره ایش! به خاک و خون کشیده می شوند و کسی نیست که از تساوی حقوق این زنان و کودکان با حقوق زنان اروپایی و آمریکایی سخن بگوید.

حدود 40 روز است که مادران یمنی در گوش فرزندان خود به جای لالایی مادرانه، شهادتین را زمزمه می کنند! اگر چه این نشان از ایمان قوی و قهرمان پروری آنان دارد اما دیدن و شنیدن این لحظات، دل هر انسان آزاده ای را تنگ و چشمش را تر می‌کند و حاشا براینکه گویی آزادگان جهان انگشت شمارند!

حدود 40 روز است که تن مجروح کودکان بی خانمان و گاها یتیم یمنی، آسایش را ندیده و نه تنها کسی مرحم زخم های دل آنها نشده، بلکه کسی معترض جلوگیری عربستان از ارسال دارو و ... به مراکز درمانی کشورشان نشده و عربستان پرده دار امن ترین حرم‌ها، دیو خونریز این تراژدی بشری شده است.

این روایت که روایتی خونین از جنایاتی شبیه به جنایات غده سرطانی جهان، رژیم غاصب صهیونیستی است، می‌رود تا روی هر تروریست جنایتکاری که دم از مسلمانی می‌زند را سفید کند! به راستی دست روزگار، چیره دست ترین شعبده بازان است! تحوشِ کودک کش و افکار تروریستی صهیونیست بین الملل از سیاست خودباخته عربستان سعودی خارج شده و دردناک اینکه این بار نسل کشی مسلمانان به دست مسلمانان رقم می خورد و سکوت جوامع بین المللی که مهر تأییدی بر این نسل کشی است، تلخی این واقعه را صدچندان می کند.

امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) چه حکیمانه فرمودند: « سعودی‌ها بدعت بدی گذاشتند در این منطقه و البته خطا کردند، اشتباه کردند. کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام می دهد عینا همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزه انجام دادند...»

در ادامه این بیانیه آمده است: جناب آقای بان کی مون به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد باید پاسخ گوی این سؤال باشد که برای جلوگیری از این نسل کشی، این بمباران‌های هوایی، در پاسخ به ناله‌ها و اشک های کودکان یتیم و مجروح یمنی، برای التیام قلب شکسته و داغدار مادران یمنی، برای جلوگیری از کشته شدن جوانان این سرزمین، چه کرده است؟ آیا بیانیه ها و سخنرانی‌ها در پشت تیریبون سازمان ملل می‌تواند عربستان و حامیان آمریکایی – اسرائیلی او را از ادامه جنگ باز دارد؟!

ابراز تأسف هایی که بیشتر به تعارف و خالی نبودن عریضه می‌ماند؛ آیا می‌تواند به اندازه یک تصمیم قاطعانه و یک نگاه مدبرانه آتش جنگ علیه ملتی مظلوم و مسلمان را خاموش کند؟

جناب آقای بان کی مون، این سؤال اگر چه تکراری است اما جوابی برایش تا کنون داده نشده است؛ چشم کور و دل نگران کشورهای مدعی حقوق بشر، در دیدن جنایات وحشیانه عربستان سعودی، خود را به بخواب زده یا خوابیده است! نکند کشته شدن کودکان بی گناه و زنان و پیرمردان و جوانان بی دفاع یمنی دردی بر دل این مدعیان نمی افکند؟

در بخش دیگری از بیانیه تأکید شده است: دبیرکل سازمان ملل متحد! به نظر می‌رسد این زمزمه‌های حقوق بشرانه، این امنیت طلبی منفعت طلبانه زمانی محلی از اعراب دارد که حافظ منافع ملی کشورهایی نظیر آمریکا و یا کشورهای با تفکر آمریکایی باشد. آری مفاهیم فوق الذکر در معنای واقعی کلمه برای غیرمسلمانان تعریف شده است و در دایرة المعارف صیهونیستی می تواند هر کشور سلطه گری را مکارانه و جنایتکارانه با تجهیزات نظامی به سمت حریم‌ها و مرزهای سایر کشورها بکشد!

ما زنان فعال فرهنگی و اجتماعی، ضمن محکوم کردن این جنایات ضدبشری، با خواهران و مادران یمنی همدردی کرده و به تمام دولتمردان هم پیاله با آمریکا و اسرائیل که خواهان برچیده شدن نظام های قوی اسلامی هستند، می گوید: انقلاب‌های اسلامی، ظرفیت جهانی شدن دارد، مردم بصیر، خواهان برچیده شدن نظام های سلطه و استعماری هستند و چه بسا بعد از یمن، ملت عربستان باشد که در خیابان های خود با فریاد الله اکبر، کاخ های افراطی گری و وهابیت را سرنگون سازند.

در ادامه آمده است: سایر دولتمردان حکومت‌های مستکبر بدانند موضوع عراق، یمن و سوریه از مهم‌ترین موضوعات جهان اسلام است و همانطور که جوانان فلسطینی، لبنانی، عراقی، افغانی، سوری نشان دادند در راه دفاع از میهن خود ثابت قدم بوده و از جان خود مایه خواهند گذاشت، جوانان یمنی نیز به حول و قوه الهی، قطعاً بینی سعودی ها را به خاک خواهند مالید و زنان شیعه شیردل یمنی نیز با تأسی از حضرت زینب کبری(س) در این مصیبت‌ها و شهادت‌ها چیزی به جز زیبایی ندیده و همچنان ثابت قدم همدوش مردان خود مبارزه خواهند کرد.

آل سعود بداند که حرمت یک مسلمان از حرمت کعبه مهم تر است و رژیمی که حرمت انسان‌ها را حفظ نمی‌کند، چگونه حرمت کعبه را حفظ خواهد کرد! که حوادث اخیر نشان داده است حرمت شکنی شیوه سیاسیت فریب خورده عربستان سعودی شده است.

“ کشورهای مدعی حقوق بشر در مقابل جنایات وحشیانه عربستان سعودی خود را به خواب زده‌اند ”