انجمن حقوق بشر بحرین: منامه پایتخت شکنجه است

کد خبر : #659
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 اردیبهشت 1394 11:22
تعداد بازدید کننده : 689
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انجمن حقوق بشر بحرین: منامه پایتخت شکنجه است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
انجمن حقوق بشر بحرین با اشاره به سرکوبگری رژیم آل خلیفه تاکید کرد که شهر منامه پایتخت شکنجه به شمار می‌رود.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه بحرین الیوم، انجمن حقوق بشر بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: پرونده منامه در بیست و نهمین دوره نشست شورای حقوق بشر مطرح خواهد شد. این شهر پایتخت شکنجه و سرکوب آزادی‌های اساسی به شمار می‌رود؛ بویژه با ادامه اقدامات دولت بحرین در بایکوت کردن بدرفتاری و اهانت به زندانیان سیاسی خصوصا در زندان مرکزی شهر "جو" در منامه.

 

این انجمن افزود: سرکوب آزادی‌ها با روز جهانی آزادی مطبوعات همزمان شد است و تا این لحظه قانونی مترقی برای مطبوعات و رسانه‌ها در بحرین صادر نشده است. این وضعیت علاوه بر انحصار شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی، تداوم تنفر انگیزی هدفمند، بازداشت روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان، جلوگیری از ورود مخالفان به رسانه‌های دولتی و عدم بازگرداندن خبرنگاران برکنار شده به طور خودسرانه و ظالمانه به مشاغل خود و پرداخت غرامت به آنها است.

انجمن حقوق بشر بحرین همچنین نگرانی شدید خود را از پس رفت خطرناک بحرین در زمینه آزادی مطبوعات و رسانه ها براساس آمار جهانی ابراز داشت.

این انجمن خواهان توقف فوری شکنجه زندانیان، زندانیان سیاسی و حقوقی و رسانه‌ای و ارجاع عاملان شکنجه آنها به دادگاه بویژه درخصوص زندان مرکزی "جو" شد و همچنین بر لزوم اجازه به خوان مندز گزارشگر مبارزه با شکنجه سازمان ملل برای دیدار از بحرین تاکید کرد.

این انجمن همچنین خواهان همه زندانیان سیاسی، رسانه ای، خبری و وبلاگ نویسان شد و صدور قانون مطبوعات و رسانه‌ها را برای نظم‌بخشی به فعالیت‌های رسانه‌ای و حفاظت از کار رسانه‌ای و تضمین چرخش آزاد اطلاعات را خواستار شد.

این بیانیه همچنین خواهان توقف محاکمه های سیاسی در دادگاهها و توقف سلب تابعیت روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و سایر زندانیان اندیشه و بیان شد.

تظاهرات در مناطق مختلف بحرین

مناطق مختلف بحرین نیز در همبستگی با زندانیان سیاسی و بازداشت رهبران مخالف شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز بود.

این تظاهرات از جمله در شهرک عالی، منطقه الدیه و منطقه المصلی برگزار شد و تظاهرکنندگان با شیخ المحفوظ از رهبران مخالف ابراز همبستگی کرده و بر تداوم انقلاب بحرین تاکید کردند.

آنها تاکید کردند که همچنن در صحنه خواهند ما و به جنبش خود برای دستیابی به آزادی و دموکراسی ادامه خواهند داد.

شرکت کنندگان در تظاهرات همچنین احکام سیاسی صادره علیه مخالفان و فعالان مدنی و حقوقی را محکوم کردند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

“ انجمن حقوق بشر بحرین: منامه پایتخت شکنجه است ”