سازمان ملل خواستار توقف حملات عربستان علیه غیرنظامیان در یمن شد

کد خبر : #657
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 اردیبهشت 1394 11:08
تعداد بازدید کننده : 789
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل خواستار توقف حملات عربستان علیه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل بار دیگر از ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان خواست تا در حملات هوایی خود به یمن، غیرنظامیان را هدف قرار ندهند.

گزارش پایگاه اینترنتی عربی پرس، استفان دوژاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: ما شاهد صحنه های فجیعی در یمن هستیم و در جریان وضعیت فاجعه آمیز ملت یمن قرار داریم.

وی افزود: دبیرکل سازمان ملل بارها خواستار توقف خشونت در یمن و برقراری آتش بس جهت رسیدن کمک های بشردوستانه به افراد غیرنظامی شده است.

دوژاریک در ارتباط با گزارش های انتشار یافته در خصوص بکارگیری بمب های خوشه ای از سوی رژیم عربستان علیه مردم یمن نیز گفت: ما در جریان این گزارش ها قرار داریم اما سازمان ملل می خواهد نسبت به صحت و سقم آنها مطمئن شود.

وی افزود: در ارتباط با بان کی مون باید بگویم که وی همچنان بر لزوم تحریم بکارگیری بمب های خوشه ای تاکید دارد.

بان کی مون پنجشنبه گذشته نیز نسبت به ادامه بمباران هوایی و زمینی یمن به شدت ابراز نگرانی کرده بود.

دوژاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل به نمایندگی از سوی بان کی مون با صدور بیانیه ای افزود: حمله به غیرنظامیان و زیرساخت ها در یمن از جمله بیمارستانها و اماکن عمومی و مجتمع های سازمان ملل موضوع غیرقابل قبولی است و نقض قوانین جهانی حقوق بشر بشمار می رود.

بر اساس این گزارش، رژیم عربستان یا هیچیک از اعضای ائتلاف تجاوزگر علیه یمن تا کنون هیچگونه واکنشی نسبت به هشدارها و ابراز نگرانی های سازمان ملل از خود نشان نداده اند و فقط احمد عسیری سخنگوی این ائتلاف ضد انسانی بارها بی هیچ دلیلی هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی را تکذیب کرده و بی هیچ پایه و اساسی جنبش انصارالله را به استفاده از مناطق مسکونی برای انبار کردن تسلیحات و مهمات متهم کرده در حالیکه واقعیت موجود این موضوع را رد می کند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از 6 فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کردند، جلوگیری کند.

در 41 روز گذشته و از زمان آغاز تجاوز وحشیانه جنگنده های عربستان و ائتلاف عربی - آمریکایی به یمن، تاکنون بیش از سه هزار و 500 نفر از مردم این کشور کشته و 6 هزار نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

کارشناسان، تجاوز عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

“ سازمان ملل خواستار توقف حملات عربستان علیه غیرنظامیان در یمن شد ”