خشونت و نژادپرستی علیه اقلیت‌ها

کد خبر : #649
تاریخ انتشار : یکشنبه, 13 اردیبهشت 1394 14:22
تعداد بازدید کننده : 686
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
خشونت و نژادپرستی علیه اقلیت‌ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی از رفتارهای خشونت‌آمیز و نژادپرستانه بیش از ۳ هزار نیروی پلیس انگلیس پرده برداشت

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی از رفتارهای خشونت‌آمیز و نژادپرستانه بیش از ۳ هزار نیروی پلیس انگلیس پرده برداشت که با وجود ارتکاب جرم همچنان در سمت خود مشغول به کار هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بیش از 3 هزار نیروی پلیس انگلیس به دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز در حال حاضر تحت بازرسی هستند ولی فقط دو درصد از این افراد از خدمت تعلیق شدند و 98 درصد دیگر همچنان به کار ادامه می‌دهند.

حقیقاتی در روزنامه انگلیسی ایندیپندنت انجام گرفت که بر اساس آن، تعداد 3 هزار و 82 افسر پلیس انگلیس به دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز جنسی و غیرجنسی تحت بازرسی هستند.
ایندیپندنت ادامه می‌دهد، شهروندان آسیایی و سیاه‌پوست بیشتر از شهروندان سفیدپوست از خشونت پلیس شکایت دارند.
این تحقیقات معلوم کرد، خشونت و نژادپرستی در قبال اقلیت‌ها، میان افسران پلیس انگلیس به یک فرهنگ تبدیل شده است.
ایندیپندنت ادامه می‌دهد، نژادپرستی در میان نیروهای آمریکایی منجر به ناآرامی‌ها و اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف این کشور شده است و با وجود آن‌که نیروهای پلیس انگلیس در مقایسه با نیروهای آمریکایی وجهه بهتری در انظار عموم دارند، با این فرهنگ خشونت‌آمیز نگرانی‌هایی وجود دارد که انگلیسی‌ها اعتماد خود را نسبت به پلیس از دست بدهند.
آمار ایندیپندنت معلوم کرد پلیس لندن و میدلند خشونت‌آمیزترین و نژادپرستانه‌ترین رفتارها را در قبال مردم دارد تا جایی که نیمی از این 3 هزار نیروی پلیس متهم به نیروهای پلیس این شهرها تعلق دارند.
این آمار در حالی منتشر شد که یک سخن‌گوی پلیس لندن گفته است نیروهای پلیس این شهر وظایف خود را با مهارت و احترام انجام می‌دهند.
روز سه‌شنبه این هفته کمپینی علیه خشونت پلیس در لندن برنامه‌ریزی شده تا در مقابل سفارت آمریکا در انگلیس تجمع کرده و با شعار «زندگی سیاهان ارزش‌مند است» تجمعی اعتراضی داشته باشند. این معترضان در همراهی با مردم آمریکا کمپین «از بدفورد تا بالتیمور» را تشکیل داده‌ند تا با خانواده‌ها و دوستان قربانیان خشونت پلیس در انگلیس همدردی کنند.

“ خشونت و نژادپرستی علیه اقلیت‌ها ”