عاملان استفاده از تسلیحات شیمیایی باید محاکمه شوند

کد خبر : #636
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 9 اردیبهشت 1394 10:30
تعداد بازدید کننده : 339
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عاملان استفاده از تسلیحات شیمیایی باید محاکمه شوند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بیرکل سازمان ملل متحد خواستار تجدید تعهدی مشترک برای ایجاد آینده‌ای عاری از سلاح شیمیایی و محاکمه عاملان استفاده از از این تسلیحات شد.

دبیرکل سازمان ملل متحدی در پیامی به مناسبت یادروز تمامی قربانیان جنگ‌های شیمیایی خواستار تجدید تعهدی مشترک برای ایجاد آینده‌ای عاری از سلاح شیمیایی و محاکمه عاملان استفاده از از این تسلیحات شد.

گزارش تسنیم، بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت سالروز قربانیان جنگ‌های شیمیایی خواستار آینده‌ای عاری از سلاح شیمیایی شد. وی در این پیام با اشاره به استفاده از گاز کلر در ایپرس در سال 1915 که اولین مورد استفاده گسترده از سلاح شیمیایی در جنگ به شمار می‌رود از ادامه کاربرد سلاح‌های شیمیایی انتقاد کرد.

دبیرکل سازمان ملل از گزارش دو سال گذشته استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به عنوان فراخوان بیداری جامعه جهانی درباره ادامه تهدید این سلاح‌های غیرانسانی نام برد.

وی با اشاره به تجربه موفق همکاری جامعه بین‌الملل برای نابودی سلاح‌های شیمیایی این کشور و تخریب تاسیسات تولید سلاح‌های شیمیایی خواستار خاتمه این جنبه مخرب از جنگ در جهان شد.

بان‌کی‌مون در بخش دیگری از این بیانیه با محکومیت استفاده از سلاح شیمیایی توسط هر گروهی خواستار محاکمه مقصران آن شد و از کشورهای محدودی که هنوز خارج از این چارچوب هستند خواست تا بدون هیچ وقفه‌ای به آن ملحق شوند.

“ عاملان استفاده از تسلیحات شیمیایی باید محاکمه شوند ”