گزارش سازمان ملل درباره افزایش خشونت در آمریکا

کد خبر : #622
تاریخ انتشار : شنبه, 23 فروردین 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 677
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش سازمان ملل درباره افزایش خشونت در آمریکا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارش اخیر سازمان ملل متحد نشان می دهد در آمریکا ۲۰ برابر دیگر کشورهای توسعه یافته قتل صورت می گیرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از کانال تله سور شبکه تلویزیونی آمریکای لاتین، خشونت با استفاده از سلاح های گرم و سرد همچنان در آمریکا قربانی می گیرد و خشونت فزاینده دانش آموزان ، مشکلی است که هر بار والدین و معلمان آمریکایی را بیشتر نگران می کند.
آخرین اتفاق در مدرسه فرانکلین در پنسیلوانیا از سوی جوانی که تنها 16 سال دارد صورت گرفت. او با چاقویی وارد مدرسه شد و به 20 نفر حمله کرد. حوادثی متعدد از این دست بار دیگر حکایت از سستی قوانین خرید و فروش سلاح در آمریکا دارند.
نیک اوبریان به مغازه ای در ویرجینیا مراجعه می کند تا یک تپانچه بخرد. او درباره علت این کار می گوید: «دلایل بسیاری وجود دارد ولی مهمتر از همه امنیت است و پس از آن هم سرگرمی. از کودکی من و پدرم تمرین تیراندازی می کردیم.»
در این مغازه اسلحه فروشی تنها داشتن کارت شناسایی شخصی و پول کافی برای خرید یک ام شانزده یا یک تپانچه گلاک نیمه خودکار کافی است. حتی می توان از طریق اینترنت آن ها را خریداری کرد و فروشندگان سلاح را به خانه شما خواهند فرستاد.
راب مون فروشنده سلاح اعتقاد دارد که برای خرید سلاح به سادگی مجوز به کسانی که در پی آن هستند داده می شود.
اینترنت، بازی های رایانه ای خشن و سهولت در خرید سلاح باعث می شوند هر بار جوانان بیشتری در آمریکا اسلحه بخرند و از آن استفاده کنند.
در بسیاری از مدارس آمریکا نگرانی بین معلمان و والدین به خاطر خشونت در کلاس ها در حال افزایش است و در برخی مدارس از جمله در مرکزی در ویرجینیا تدابیر امنیتی به شکلی قابل توجه بیشتر شده اند. به عنوان مثال درهای این مدرسه در تمام طول روز بسته می شوند و دسترسی به آن بسیار سخت است. به علاوه کلاس های صلح تشکیل می شوند که در آن ها به دانش آموزان درباره رفتار اجتماعی آموزش داده می شود و با آن ها از مشکلات ناشی از سلاح در آمریکا حرف می زنند.
مری جان پارک از معلمان کلاس های صلح اطمینان می دهد که آموزش مهمترین عامل برای جلوگیری از تکرار حوادثی نظیر اتفاق اخیر در پنسیلوانیا است.
او می گوید: «اگر صلح می خواهیم باید آن را آموزش دهیم و گفتن کلمه نه را یاد بگیریم، گفتن نه علیه خشونت را یاد بگیریم.»
سرانه سلاح در هیچ کشور دیگری در جهان مانند آمریکا نیست. در این کشور 170 میلیون سلاح در دستان غیر نظامیان قرار دارد و لابی هایی مانند انجمن ملی تفنگ هر بار مانع از تحقق وعده های دولت اوباما برای قانونمند کردن استفاده از اسلحه در کشور می شوند.

“ گزارش سازمان ملل درباره افزایش خشونت در آمریکا ”