سالانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به علت خشونت می‌میرند

کد خبر : #590
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 تیر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 604
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سالانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به علت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سرپرست کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: سالانه بیش از یک میلیون نفر به علت خشونت در جهان جان خود را از دست می دهند.

سرپرست کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: سالانه بیش از یک میلیون نفر به علت خشونت در جهان جان خود را از دست می دهند.
به گزارش ایرنا، دکتر «حسین میرمحمد صادقی» روز سه شنبه در نخستین نشست تخصصی نقش رهبران دینی در پیشگیری از خشونت علیه کودکان افزود: این آمارها نشان می دهد که مرگ در نتیجه خشونت بیشتر از سایر مرگ ها است.

وی با طرح این سووال که چگونه می توان تنبیه بدنی و کودک آزاری در سطح جهان را توجیه کرد، گفت: براساس آمار سال 2010 میلادی، حدود یک میلیون و 340 هزار مرگ در جهان در نتیجه خشونت بوده است.


** اساس همه ادیان پرهیز از خشونت است

وی اساس همه ادیان را پرهیز از خشونت دانست و افزود: در این زمینه ممکن است برخی پیروان دچار توهم شوند و تلاش هایی را انجام دهند، اما جزء زیانکاری نتیجه ای نداشته باشد که در این زمینه رهبران دینی می توانند تاثیرگذار باشند.

میرمحمد صادقی ادامه داد: بحث آموزش یکی از موضوع های مهم و اساسی است و باید آموزش های دینی درست ارائه شود تا بخشی از این مشکلات رفع شود.

وی گفت: زمانیکه از کانال دین به بهانه دین گاها متوسل به خشونت می شوند از همان مجرا هم باید در مقابل آن ایستاد زیرا با استفاده از دین، بهتر می توان این گونه مشکلات را رفع کرد.

وی گفت: رهبران دینی باید جلوی این گونه مسایل را بگیرند تا خشونت علیه کودکان کاهش یابد.

“ سالانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به علت خشونت می‌میرند ”