گزارشگر ویژه مبارزه با شکنجه سازمان ملل: اوضاع حقوق بشر در بحرین نگران کننده است

کد خبر : #587
تاریخ انتشار : سه شنبه, 10 تیر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 602
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارشگر ویژه مبارزه با شکنجه سازمان ملل: اوضاع...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارشگر ویژه مبارزه با شکنجه سازمان ملل متحد با اشاره به نقض گسترده حقوق بشر در بحرین تاکید کرد: اوضاع این کشور بسیار نگران کننده است.....

گزارشگر ویژه مبارزه با شکنجه سازمان ملل متحد با اشاره به نقض گسترده حقوق بشر در بحرین تاکید کرد: اوضاع این کشور بسیار نگران کننده است.
به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه الوسط بحرین، خوان مندز گزارشگر ویژه مبارزه با شکنجه و سایر رفتارهای شدید یا غیرانسانی و اهانت آمیز در جریان میزگردی که به دعوت لرد ایریک در شورای لردهای انگیلس همزمان با روز جهانی کمک به قربانیان شکنجه برگزار شد، گفت: من همچنان اصرار دارم که به بحرین سفر کنم.
وی افزود: دولت بحرین دوباره سفرم به بحرین را به تعویق انداخته است.
خوان مندز تاکید کرد: توصیه های مهم کمیته مستقل حقیقت یاب (انتسابی رژیم بحرین) به ریاست شریف بسیونی هنوز اجرا نشده است.
رژیم بحرین با گذشت یکسال از اعتراضات مسالمت آمیز مردمی که از فوریه سال 2011 میلادی آغاز شد، کمیته ای را برای تحقیق درباره حوادث روی داده در این کشور تشکیل داد تا بتواند روند تحولات و تصمیم گیری ها را در مسیر خواست خود هدایت کند اما شمار زیادی از توصیه های همین کمیته نیز تاکنون اجرا نشده است.
خوان مندز تصریح کرد: اوضاع در بحرین از نظر من به عنوان گزارشگر مبارزه با شکنجه بسیار نگران کننده است؛ بویژه که می شنویم احکام سنگینی علیه مدافعان حقوق بشر و تظاهرات کنندگان مسالمت جو صادر شده است لذا اقدامات ویژه (نهادهای وابسته ذیربط) سازمان ملل به اوضاع در آنجا توجه دارند.
بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی برای دستیابی به آزادی، رفع تبعیض و بی عدالتی و روی کار آمدن نظام منتخب است که با سرکوب شدید رژیم آل خلیفه با همدستی نیروهای خارجی بویژه نیروهای سعودی، اردنی، پاکستانی و اماراتی روبرو شده است
این سرکوبگری تاکنون به شهادت و زخمی شدن صدها بحرینی منجر شده است. صدها نفر دیگر نیز بازداشت و شکنجه شده اند.
رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات همچنین رهبران مخالفان را بازداشت و با پرونده سازی و اعتراف گیری به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

“ گزارشگر ویژه مبارزه با شکنجه سازمان ملل: اوضاع حقوق بشر در بحرین نگران کننده است ”