افزایش حملات اسلام‌ستیزانه در انگلیس

کد خبر : #586
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 11 تیر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 688
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش حملات اسلام‌ستیزانه در انگلیس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اسلام هراسی و تعرض به مسلمانان در انگلیس به صورت چشمگیری افزایش یافته است.....

اسلام هراسی و تعرض به مسلمانان در انگلیس به صورت چشمگیری افزایش یافته است.
به گزارش پرس تی وی ، از زمان کشته شدن یک نظامی انگلیسی در ماه مه پارسال ، شرایط زندگی برای مسلمانان انگلیس از گذشته نیز دشوارتر شده است. بررسی های دانشگاهیان انگلیسی نشان می دهد حملات اسلام ستیزانه در انگلیس در این مدت، چهار برابر شده است. نیمی از افرادی که هدف این حملات قرار گرفته اند مسلمان بوده اند. زنان مسلمان انگلیس می گویند در این حملات به آنها هتک حرمت و تعرض می شود.دیلووار حسین خان از فعالان مسلمان انگلیسی در این باره گفت:« زنان اهداف آسانی برای کسانی هستند که نگرش های اسلام ستیزانه در انگلیس دارند. افرادی که این نگرشها را دارند حجاب زنان مسلمانان را از سرشان بر می دارند و در مواردی آنها را کتک می زنند. این تعرض ها آثار سوء بسیار زیادی بر قربانیان برجا می گذارد. »

مسلمانان انگلیس به پلیس این کشور اعتمادی ندارند و به همین علت یک ششم تعرضها به مسلمانان گزارش نمی شود. در فاصله ماه مه 2013 تا فوریه 2014 ، هفتصد و سی و چهار مورد تعرض به مسلمانان انگلیسی به پلیس این کشور گزارش شد که درمقایسه با گذشته افزایش درخور توجهی داشت.

دیلووار حسین خان افزود:« اقدامات اسلام ستیزانه در انگلیس به صورت درخور توجهی افزایش یافته است. باید در این خصوص کاری انجام شود. به بسیاری از مساجد در انگلیس حمله شده است. مسلمانان انگلیس کاملا احساس می کنند که حملات اسلام ستیزانه در کشورشان افزایش یافته است.»

فعالان انگلیسی خواهان اقدامات قاطع تر درمقابله با افرادی هستند که نگرشهای اسلام ستیزانه دارند.آنان می گویند پیش از آنکه اوضاع بحرانی تر شود باید در این زمینه کاری انجام شود.

“ افزایش حملات اسلام‌ستیزانه در انگلیس ”