دیده‌بان حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه را به تبعیض علیه شیعیان متهم کرد

کد خبر : #581
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 بهمن 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 638
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیده‌بان حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه را به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیده‌بان حقوق بشر بحرین در گزارش سالانه خود در خصوص "آزادی‌های مذهبی" در این کشور، مقامات بحرینی را به ادامه نقض حقوق بشر متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، در گزارش سالانه دیده‌بان حقوق بشر بحرین آمده که مقامات رژیم آل خلیفه همواره دست به اقدامات طایفه‌گرایانه علیه شیعیان بحرینی‌ می‌زنند.

براساس این گزارش بازداشت‌شدگان در زندان‌های رژیم آل خلیفه از نماز خواندن و انجام واجبات دینی ممنوع هستند و نظام بحرین دست به مجازات دسته جمعی علیه مناطق بحرینی می‌زند و مناصب افراد را بر اساس مذهب آنها تعیین می‌کنند.

در این گزارش در خصوص تبعیض‌ طایفه‌ای در بحرین آمده است: میزان مسلمانان شیعه‌ای که در دفتر پادشاهی، گارد ملی، وزارت دفاع، شورای عالی دفاع، شورای عالی زنان و موسسات خیریه فعالیت می‌کنند از یک درصد تجاوز نمی‌کند و تمامی این موسسات تحت نظارت مستقیم پادشاه بحرین فعالیت می‌کنند. حتی تحقیر کردن طایفه‌ای در روزنامه‌های وابسته به نظام بحرین وجود دارد. نیروهای رژیم آل خلیفه به مساجد وابسته به شیعیان یورش می‌برند که از جمله این اقدامات تبدییل مسجد "ابوذر الغفاری" است که بحرینی‌ها آن را هدف‌گیری طایفه‌ای و اهانت به خود دانستند.

نیروهای رژیم آل خلیفه در مراسم عاشورای حسینی نیز دست به اقدامات ظالمانه‌ای زدند که از جمله این اقدامات 24 مورد شکستن پلاکاردها و پرچم‌های عزا و فراخواندن 28 خطیب برای بازجویی بود.

 

“ دیده‌بان حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه را به تبعیض علیه شیعیان متهم کرد ”