یونیسف :6/6 میلیون کودک سوری نیاز مبرم به کمک های اضطراری دارند

کد خبر : #576
تاریخ انتشار : یکشنبه, 15 تیر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 571
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف :6/6 میلیون کودک سوری نیاز مبرم به کمک...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
آژانس کودکان سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد: 6/6 میلیون کودک سوریه قرار گرفته اند نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند و شمار این کودکان سالانه رو به افزایش است....

آژانس کودکان سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد: 6/6 میلیون کودک سوریه قرار گرفته اند نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند و شمار این کودکان سالانه رو به افزایش است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو ، یونیسف هشدار می دهد که این سازمان با وجود شمار فزاینده کودکان ممکن است مجبور شود برخی از خدمات خود را به دلیل فقدان تامین مالی کاهش دهد.

این آژانس می گوید : حدود 6/6 میلیون کودک اکنون در منطقه نیاز به کمک دارند ، آماری که یک سوم یا حدود دو میلیون نفر از ژوئن سال 2013 بالا رفته است.

ˈ سیمون اینگرام ˈ سخنگوی یونیسف در ژنو به خبرنگاران گفت : این یک آمار اعجاب انگیز است و خیلی سریع بالا می رود.

این سازمان تاکنون 37 درصد از بودجه مورد نیاز 770 میلیون دلاری ( 556 یورویی ) خود را برای پوشش خدمات به کودکان سوری در داخل کشور و همچنین کودکان پناهنده در کشورهای مجاور دریافت کرده است.

اینگرام می گوید : در واقع این خطر جدی وجود دارد که در نتیجه این بحران تامین مالی یونیسف مجبور شود برخی از خدمات حیاتی خود را که ما در حال ارائه آنها هستیم، قطع کند.

یونیسف بویژه نگران آن است که با توجه به شروع تابستان داغ منطقه، ممکن است بزودی مجبور به قطع ارائه خدمات آب رسانی و بهداشتی در عراق ، لبنان و اردن شود که در کنار ترکیه میزبان بخش وسیعی از پناهندگان سوری هستند .

اینگرام تاکید کرد که پیامدهای بالقوه خطرناک چنین اقدامی در نقاطی است که بیماری در آنها به آسانی شیوع می یابد.

یک نگرانی ویژه ، بیماری فلج اطفال است که سی وشش مورد این بیماری بالقوه مرگبار طی سال جاری در سوریه تشخیص داده شده است . دو مورد نیز در عراق ردیابی شده است .

از زمان شروع جنگ سوریه در ماه مارس 2011، بیش از 162 هزار نفر کشته و میلیونها نفر آواره شده اند.

براساس آمار سازمان ملل ، در کل 10.9 میلیون سوری - حدود نیمی از جمعیت 22 میلیون نفری سوریه - نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه در داخل کشور دارند.

“ یونیسف :6/6 میلیون کودک سوری نیاز مبرم به کمک های اضطراری دارند ”