تبعیض نژادی فاحش در نظام آموزشی آمریکا/معلمان بهتر برای دانش‌آموزان سفیدپوست

کد خبر : #571
تاریخ انتشار : شنبه, 26 بهمن 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 668
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تبعیض نژادی فاحش در نظام آموزشی آمریکا/معلمان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبق تحقیقات جدیدی که توسط محقق دانشگاه «هاروارد» صورت گرفته است، دانش‌آموزان سیاهپوست و لاتین‌تبار «لس‌آنجلس» در مقایسه با دانش‌آموزان سفیدپوست از معلمانی با سطح کیفی پایین‌تری برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز»، طی تحقیقاتی که در لس‌آنجلس صورت گرفته است، مشخص شده که دانش‌آموزان سیاهپوست و لاتین تبار در لس‌آنجلس توسط معلمانی که سطح دانش آنها ناکافی است تحت آموزش قرار می‌گیرند.
این تحقیق که توسط یک محقق از دانشگاه «هاروارد» صورت گرفته است، نشان می‌دهد دانش‌آموزان سفید‌پوست اغلب با معلمانی که سطح دانش‌ آنها بهتر است، مورد تدریس قرار می‌گیرند.
بر اساس این گزارش، نبود آموزش باکیفیت در لس‌‌آنجلس به طرز ویژه‌ای بر دانش‌آموزان نیازمند تأثیر منفی می‌گذارد و به جای آنکه مسوولان معلمان کارآمدی برای تمامی دانش‌آموزان قرار دهند تا شکاف موجود میان دانش‌آموزان سیاهپوست و لاتین تبار با دانش‌آموزان سفیدپوست کاهش پیدا کند، معلمان ناکارآمدی برای این دسته از دانش‌آموزان قرار می‌دهند و موجب می‌شود شکاف آنها با دانش‌آموزان سفیدپوست در سالهای آتی افزایش پیدا کند.
این تحقیق داده‌هایی را از سال آکادمیک 2004 و 2005 تا 2010 و 2011 مورد بررسی قرار داده است. این تحقیق شامل نمرات آزمون 1.1 میلیون دانش‌آموز و 58 هزار معلم از سطح آموزشی 3 تا 8 بوده است.
امتیازدهی به معلمان تنها از طریق نمرات دانش‌آموزان در آزمون‌های استاندارد به دست آمده است که طبق فرمول‌های خاص محاسبه شده است.

“ تبعیض نژادی فاحش در نظام آموزشی آمریکا/معلمان بهتر برای دانش‌آموزان سفیدپوست ”