هشدار کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد فلسطین

کد خبر : #569
تاریخ انتشار : دوشنبه, 23 تیر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 650
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد فلسطین
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از تمامی طرفین درگیری می‌خواهد تا از غیرنظامیان و امدادگران درمانی که در بحبحه‌ی درگیری گرفتار شده‌اند حمایت کنند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از تمامی طرفین درگیری می‌خواهد تا از غیرنظامیان و امدادگران درمانی که در بحبحه‌ی درگیری گرفتار شده‌اند حمایت کنند.
به گزارش ایسنا این کمیته حمله به شعبه‌ جبلیه‌ جمعیت هلال احمر فلسطین در شمال غزه در 18 تیرماه را که منجر به زخمی شدن ده‌ها تن از کارکنان و داوطلبان این جمعیت و نابودی سه دستگاه آمبولانس آن شد، آشکارا محکوم می‌کند.

ژاک دومایو، رئیس نمایندگی این کمیته در اسرائیل و سرزمین‌های اشغالی می‌گوید: هر ساعت، آثار ناگوار انسانی این دور باطل خشونت‌های مسلحانه بد و بدتر می‌شود. غیرنظامیان باید مورد حمایت قرار گیرند. در هر شرایطی، امنیت موردنیاز برای آمبولانس‌ها، بیمارستان‌ها و امدادگران درمانی باید تضمین شود تا آنها قادر باشند وظایف حیاتی خود را به انجام رسانند.

وی افزود: با افزایش تعداد مصدومین، و آمار ده‌ها تن کشته و صدها نفر زخمی، کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ بی‌وقفه در تلاش است تا با همکاری تنگاتنگ با جمعیت هلال احمر فلسطین و جمعیت ستاره‌ی سرخ داود، به نیاز‌های درمانی و دیگر نیازها به سرعت پاسخ دهد. کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ چیدمان عملیاتی، توان اجرایی و اقدامات امنیتی خود را آماده کرده است تا پاسخ‌دهی لازم به نیازهای برآمده از افزایش خصومت‌ها را تضمین کند.

دومایو گفت: به‌علاوه، گفتگوی کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ با مقامات اسرائیلی و فلسطینی نیز آغاز شده‌است. در بطن حقوق بین‌المللی بشردوستانه (که همچنین به قانون جنگ نیز معروف است)، اصل تفکیک وجود دارد که به ضرورت تفکیک بین غیرنظامیان و آنهایی که مستقیماً در مخاصمات شرکت می‌کنند اشاره دارد. باید خط واضحی بین اهداف نظامی و غیرنظامی کشیده شود.

کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ تأکید می‌کند که طرفین درگیری موظفند تا تمامی اقدامات احتیاطی ممکن را برای حمایت از غیرنظامیان در برابر آثار مخاصمات به‌کار بندند. قانون، هرگونه حمله‌ علیه غیرنظامیان و اهداف غیرنظامی را ممنوع کرده است.

“ هشدار کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد فلسطین ”