دادگاه بحرین درخواست آزادی فعال حقوق بشر را رد کرد

کد خبر : #565
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 2 بهمن 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 754
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دادگاه بحرین درخواست آزادی فعال حقوق بشر را رد کرد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دادگاه استیناف بحرین برای بار دوم درخواست آزادی نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین را که از سوی وکلای وی ارائه شده بود، رد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از صوت‌المنامه؛ وکلای نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کردند که دادگاه استیناف بحرین برای بار دوم درخواست آزادی وی را رد کرد.
این وکلا اعلام کرده‌اند به استناد بند اول ماده 349 جنایی بحرین،‌در صورتی که متهمی سه چهارم دوران حبس خود را گذرانده باشد، امکان بهره‌مندی از آزادی را دارد.
پیشتر نیز دادگاه استیناف بحرین در 2 دسامبر سال 2013 نیز درخواست مشابهی را که از سوی جمعی از وکلای نبیل رجب ارائه شده بود را رد کرد.
نبیل رجب فعال برجسته سیاسی بحرینی و رئیس مرکز حقوق بشر این کشور پیشتر از سوی دادگاه عالی جنایی بحرین به سه اتهام حضور در تجمعات، تشویق مردم به شرکت در راه‌پیمایی‌ها و مشارکت در تظاهرات در مجموع به دو سال زندان محکوم شده بود.
لازم به ذکر است که نبیل رجب تا کنون به مدت دوسال در زندان‌های رژیم آل خلیفه را در اسارت گذرانده است. به گفته وکیل وی در صورت موافقت دادگاه، وی می‌بایست در 29 نوامبر آزاد می‌شد.
لازم به ذکر است که نبیل رجب از برجسته‌ترین رهبران انقلاب مردمی بحرین است و در رساندن پیام مردم این جزیره به دیگر نقاط دنیا نقش مؤثری را ایفا می‌کرد.
پیشتر سازمان عفو بین‌الملل از دولت منامه خواسته بود تا هرچه سریعتر نبیل رجب را آزاد کند. چند ماه پیش بود که برخی منابع خبری وابسته به انقلابیون بحرینی اعلام کردند که دولت این کشور به منظور تحت فشار گذاشتن وی، او را از دیگر زندانیان جدا کرده و از دسترسی وی به امکانات درمانی جلوگیری می‌کند.  

“ دادگاه بحرین درخواست آزادی فعال حقوق بشر را رد کرد ”