افتتاح نخستین مرکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش کشور

کد خبر : #5633
تاریخ انتشار : شنبه, 2 آذر 1398 15:10
تعداد بازدید کننده : 322
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افتتاح نخستین مرکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در مراکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش ایده‌های معلمان و دانش آموزان عملیاتی و تجاری‌سازی شده و درنهایت منجر به ایجاد کسب‌وکار جدید، کارآفرینی و اشتغال‌زایی خواهد شد.

با حضور رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنائی کشور، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش‌ و پرورش و مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی نخستین مرکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش کشور(مرکاپ) و با زیربنایی بالغ‌بر ۳۲۰ مترمربع و با اعتباری بالغ‌بر پنج میلیارد ریال در مشهد مقدس افتتاح شد. رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنائی کشوردر این مراسم اظهار کرد: تدوین نظام جامع مهارتی و کارآفرینی در آموزش‌وپرورش کشور یک ضرورت بسیار مهم است که ایده‌های بزرگی همچون ایجاد مرکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش (مرکاپ)، تشکیل مجمع خیرین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اجرای طرح یک‌صد دبیرخانه و یک‌صد مدرسه را محقق ساخته است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی اظهارکرد: افتتاح مرکز رشد و کارآفرینی در آموزش‌وپرورش از جمله عواملی است که در رسیدن به توسعه متوازن و توسعه هنرستان‌ها کمک شایانی خواهد کرد. وی افزود: در مراکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش ایده‌های معلمان و دانش آموزان عملیاتی و تجاری‌سازی شده و درنهایت منجر به ایجاد کسب‌وکار جدید، کارآفرینی و اشتغال‌زایی خواهد شد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، خدابنده در پایان گفت: یکی از وظایف مهم ما درزمینه اشتغال‌زایی شناخت نیاز جامعه است چراکه نیاز جامعه دائماً در حال تغییر است و مراکز رشد و کارآفرینی باید این مشاغل جدید را شناسایی، تبیین و معرفی کنید.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ افتتاح نخستین مرکز رشد و کارآفرینی آموزش‌وپرورش کشور ”