دیده‌بان حقوق بشر: اف.بی.آی مسلمانان را به اقدامات تروریستی ترغیب می‌کند

کد خبر : #561
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 1 مرداد 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 506
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیده‌بان حقوق بشر: اف.بی.آی مسلمانان را به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گروه حقوق بشری گزارش داد، پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) به مسلمانان برای انجام اقدامات تروریستی در جریان عملیات گسترده پس از حملات 11 سپتامبر 2001 پول پرداخت کرده و حتی آن‌ها را تشویق می‌کرده است....

گروه حقوق بشری گزارش داد، پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) به مسلمانان برای انجام اقدامات تروریستی در جریان عملیات گسترده پس از حملات 11 سپتامبر 2001 پول پرداخت کرده و حتی آن‌ها را تشویق می‌کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود آورده است: پلیس فدرال آمریکا به جز حمایت از آمریکایی‌ها از جمله مسلمانان این کشور از تهدید‌های تروریستی، سیاست‌هایی را پس از حملات 11 سپتامبر 2001 در پیش گرفت مبنی بر اینکه به مسلمانان پول پرداخت می‌کرد یا آن‌ها را تشویق می‌کرد تا به انجام اقدامات تروریستی یا توطئه‌های این چنینی بپردازند.

این گروه حقوق بشری با کمک دانشکده قانون دانشگاه کلمبیا 27 پرونده در مورد تحقیقات تروریستی را مورد بررسی قرار داد و با 215 تن مصاحبه کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به افرادی مجرم یا محکوم به انجام اقدامات تروریستی اشاره کرد. همچنین وکلا، دادستان‌ها، قضات و خویشاوندان این افراد نیز جزو کسانی بودند که در این مصاحبه‌ها شرکت کردند.

در ادامه این گزارش آمده است، در برخی از موارد اف.بی.آی با استفاده از پرداخت پول و تشویق، این افراد را به انجام اقدامات تروریستی ترغیب کرده بود.

آندره‌آ پراسو، معاون مدیر بخش واشنگتن این گروه حقوق بشری اعلام کرد، به آمریکایی‌ها گفته شده که در داخل کشور در مقابل اقدامات تروریستی محافظت می‌شوند و می‌توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند اما زمانی که از نزدیک به این مساله نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از ساکنان آمریکا توسط پلیس اف.بی.آی ترغیب و تشویق شدند تا به انجام اقدامات تروریستی بپردازند.

در این گزارش به پرونده چهار مسلمان اشاره شده که به توطئه‌چینی برای منفجر کردن چند کنیسه و حمله به یک پایگاه نظامی آمریکا متهم شدند. یکی از قضات مرتبط با این پرونده گفته که دولت به دنبال بررسی این پرونده است و می‌خواهد برخی از موانع موجود و مرتبط در این پرونده را از میان بردارد.

این گروه حقوق بشری همچنین پلیس اف.بی.آی را به خاطر هدف قرار دادن افرادی که آسیب‌پذیرتر هستند، نظیر افرادی با مشکلات روانی و ناآگاه را متهم کرده است. در ادامه این گزارش همچنین آمده است، دولت آمریکا باید این‌گونه رفتارها با مسلمانان کشور را متوقف کند.

 

“ دیده‌بان حقوق بشر: اف.بی.آی مسلمانان را به اقدامات تروریستی ترغیب می‌کند ”