آکسفام: کمبود آب جان ۱۵ میلیون یمنی را تهدید می‌کند

کد خبر : #5572
تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 مهر 1398 15:43
تعداد بازدید کننده : 320
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آکسفام: کمبود آب جان ۱۵ میلیون یمنی را تهدید...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان بین‌المللی آکسفام اعلام کرد که کمبود شدید آب آشامیدنی جان ۱۵ میلیون یمنی را تهدید و این مسأله آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های کشنده مانند وبا قرار می‌دهد.

سازمان امدادرسانی بین‌المللی آکسفام با انتشار گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر ۱۵ میلیون یمنی از کمبود شدید آب آشامیدنی رنج می‌برند و این مسأله آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های کشنده مانند وبا قرار می‌دهد. آکسفام با استناد به گزارش‌ها و بررسی‌های سازمان‌های امدادرسانی بین‌المللی، دلیل کمبود آب آشامیدنی در یمن را بحران سوخت در این کشور عنوان کرد. طبق این گزارش، از زمان افزایش قیمت سوخت در دسامبر گذشته تاکنون، ۱۱ میلیون یمنی ناگزیر به تأمین آب خود از شبکه‌های آب محلی شده‌اند و چهار میلیون دیگر نیز به آب‌هایی وابسته هستند که توسط کامیون‌های حمل آب در اختیارشان قرار می‌گیرد.
آکسفام در ادامه آورده است: طرح کاهش اجباری مصرف هم اکنون در سه شهر "إب"، "ذمار" و "المحویت" در حال اجرا است و شبکه‌های مرکزی آبرسانی بسته شده‌اند. آکسفام نیز به دلیل بالا بودن قیمت سوخت، ناگزیر به قطع آبرسانی به ملت یمن از طریق کامیون‌های خود شده است. در همین راستا، محسن صدیقی، رئیس دفتر آکسفام در یمن اعلام کرد: بحران سوخت تمامی بخش‌های زندگی ملت یمن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد اما اهمیت آن بیشتر از کمبود آب برای میلیون‌ها یمنی نیست که برای زنده ماندن با قحطی و بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند. وی افزود، تمامی طرف‌ها باید به قید بندهای تحمیل شده علیه واردکنندگان پایان دهند، طوری که امکان ورود بدون مانع سوخت به این کشور فراهم شود. مناطق مختلف یمن و به ویژه مناطق تحت کنترل انصارالله در پی محاصره ائتلاف متجاوز عربی از کمبود سوخت و آب اشامیدنی سالم رنج می‌برند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ آکسفام: کمبود آب جان ۱۵ میلیون یمنی را تهدید می‌کند ”