انتقاد مسکو از رفتارهای دوگانه حقوق بشری لندن

کد خبر : #557
تاریخ انتشار : شنبه, 28 دی 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 672
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد مسکو از رفتارهای دوگانه حقوق بشری لندن
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اسناد «ادوارد اسنودن» فاش کرده که برخی کشورهای اروپایی، از جمله انگلیس هم با نقض حریم خصوصی افراد و آزادی بیان به شنود مکالمات تلفنی پرداخته و بر رسانه‌ها نیز فشار وارد می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه در گزارش خود در زمینه «وضعیت حقوق بشر در اروپا در سال 2013» یادآور شده است که اتحادیه اروپا محدودیت‌هایی در زمینه آزادی بیان و رسانه‌های گروهی اعمال می‌کند و اسناد منتشره از سوی "ادوارد اسنودن" مامور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در روزنامه «گاردین»، این مسئله را ثابت کرده است.
بر اساس این اطلاعات، طبق اسناد اسنودن افشای شنود مکالمات ده‌ها میلیون نفر در جهان، از جمله کشورهای اروپایی از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا، اتحادیه اروپا در ابتدا مصمم شد تا این مسئله را بعنوان نقض حقوق بشر و حریم خصوصی افراد بررسی کند، ولی این مسئله هرگز از اظهارات اولیه فراتر نرفت. ضمن اینکه موضوع شنود مکالمات تنها منحصر به آمریکا نبوده و حتی برخی کشورهای اروپایی، از جمله انگلیس هم به این امر پرداختند.
در این گزارش آمده است: سرویس‌های امنیتی انگلیس نه تنها مکالمات تلفنی شهروندان خویش را شنود می‌کنند، بلکه مکالمات هیئت‌های نمایندگی خارجی در این کشور در زمان برگزاری نشست‌های بین‌المللی هم شنود می‌شوند.
علاوه بر این، دولت انگلیس فشار زیادی را نیز بر روزنامه «گاردین» بخاطر انتشار اسناد اسنودن وارد کرده است که این اقدام با ادعای رعایت آزادی بیان کاملا مغایرت دارد.

“ انتقاد مسکو از رفتارهای دوگانه حقوق بشری لندن ”