دیده‌بان حقوق بشر: دولت سوریه به مردم گرفتار در جنگ کمک می کند

کد خبر : #556
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 دی 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 743
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیده‌بان حقوق بشر: دولت سوریه به مردم گرفتار در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیده بان حقوق بشر گفت : مقامات سوریه گام هایی به سمت تسهیل دسترسی مردم گرفتار شده در جنگ به کمک های بشردوستانه برداشته اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ، دیده بان حقوق بشر از خیرین و کمک کنندگان بین المللی که قرار است روز چهارشنبه در کنفرانس امداد سوریه در کویت گردهم آیند، خواست که زمینه دسترسی غیر نظامیان گرفتار شده در جنگ سوریه به کمک های انسان دوستانه را فراهم آورند.

این گروه مستقر در نیویورک روز سه شنبه گفت : مقامات سوریه مایل نبودند اجازه دسترسی به مناطق تحت محاصره را بدهند یا به غیر نظامیان اجازه ترک شهرهایی را دهند که در آنها حدود 288 هزار نفر گرفتار شده اند و امدادرسانی به آنان به طور ناچیز صورت می گرفت یا اصلا از امداد رسانی برخوردار نبودند.

چندین میدان نبرد در استان دمشق و استان حمص به سمت شمال حداقل یک سال است که تحت محاصره قرار دارند.

فعالان ارزیابی تکان دهنده ای از کمبود مواد غذایی و دارویی از جمله در شهر قدیمی حمص و اردوگاه فلسطینی یرموک در جنوب دمشق ارائه داده اند.

دیده بان حقوق بشر گفت : هرچند اجازه امدادرسانی هایی از طریق عراق ، لبنان و اردن داده شده است ولی دمشق قویا از دادن اجازه کمک رسانی به نیازمندان شمال سوریه از طریق ترکیه خودداری کرده است.

آنکارا یک حامی پیشتاز جناح مخالف سوری بوده و بسیاری از مناطق هم مرز ترکیه تحت کنترل شورشیان قرار دارند.

دیده بان حقوق بشر گفت : متحدان دولت سوریه بویژه روسیه و ایران ، باید از سوریه بخواهند که در زمینه رفع موانع موجود برای امداد بشردوستانه همکاری بیشتری کند.

سازمان ملل در صدد ارائه یک کمک مالی بی سابقه 5/6 میلیارد دلاری به 3/9 میلیون سوری در داخل و بیش از دو میلیون پناهنده در خارج این کشور در کنفرانس کویت است.

“ دیده‌بان حقوق بشر: دولت سوریه به مردم گرفتار در جنگ کمک می کند ”