بانک جهانی: جنگ‌های تجاری خطر فقر را در جهان تشدید می‌کند

کد خبر : #5557
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 17 مهر 1398 15:44
تعداد بازدید کننده : 455
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بانک جهانی: جنگ‌های تجاری خطر فقر را در جهان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کوجیانو گلدبرگ مدیر ارشد اقتصادی بانک جهانی گفت با تداوم جنگ‌های تجاری در جهان و کاهش رشد اقتصادی سطح فقر نیز افزایش می‌یابد.

مدیر ارشد اقتصادی بانک جهانی روز چهارشنبه 17 مهر گفت: با تداوم جنگ‌های تجاری در جهان، سرمایه گذاری‌ها به تعویق خواهد افتاد و در نتیجه با کاهش رشد اقتصادی سطح فقر نیز افزایش می‌یابد.«پینلوپی کوجیانو گلدبرگ» گفت: مردم جهان بدون رشد اقتصادی به ناچار باید با فقر و چالش رو به رو شوند. جنگ تجاری ایالات متحده و چین که شامل صدها میلیارد دلار تجارت دو طرفه است، هم اکنون در مرکز اختلافات جهانی قرار دارد که می توان از تبعات این جنگ به تنش تجاری میان واشنگتن با اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک و برگزیت نیز اشاره کرد.
به گفته گلدبرگ، در زمان چالش‌ها سرمایه گذاری ها کاهش می یابد و این روند موجب تضعیف رشد اقتصادی در مناطق فقیر نشین مانند آفریقا خواهد شد. مدیر ارشد بانک جهانی یاد آور شد، با تشدید تنش های تجاری احتمال آنکه برخی کشورها هرگز نتوانند در آینده از رنج فقر رهایی یابند زیاد است. گلدبرگ اظهار کرد که نگرانی افزایش فقر در آفریقا بسیار زیاد است زیرا این پدیده در این منطقه متمرکز است و اقتصاد این قاره شکننده تر از دیگر مناطق است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ بانک جهانی: جنگ‌های تجاری خطر فقر را در جهان تشدید می‌کند ”