بحرین مراقبت‌های پزشکی لازم را برای زندانیان فراهم نمی‌کند

کد خبر : #5554
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 17 مهر 1398 15:31
تعداد بازدید کننده : 389
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بحرین مراقبت‌های پزشکی لازم را برای زندانیان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
محرومیت هر زندانی از مراقبت‌های پزشکی نقض قوانین استاندارد حداقلی سازمان ملل در رفتار با زندانیان موسوم به "قوانین ماندلا" است.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد، مقامات بحرین مراقبت‌های پزشکی لازم را برای زندانیان فراهم نمی‌کنند. این سازمان در گزارشی که با همکاری موسسه خصوصی حقوق بشر و دموکراسی بحرین آن را تدوین کرده است، اظهارات دو فعال زندانی و نزدیکان چهار تن از فعالان مخالف بازداشتی را آورده است. هنوز مقامات بحرین نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند اما آنها معمولا ادعا می‌کنند که حقوق زندانیان را رعایت می‌کنند. این سازمان حقوق بشری اعلام کرد، مقامات زندان‌ها، زندانیان را خودسرانه از مراقبت‌های پزشکی فوری محروم کرده، از انتقال آنها به نزد پزشکان متخصص امتناع می‌کنند، نتایج معاینات پزشکی زندانیان را اعلام نمی‌کنند و به عنوان نوعی مجازات دارو را از آنها محروم می‌کنند.
طبق اعلام این سازمان، هر شش زندانی مذکور از سال ۲۰۱۱ به دلیل نقش بارزشان در مخالفت و اعتراضات برای مطالبه دموکراسی، در حال گذراندن حکم حبس خود هستند. در این راستا، معاون مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر گفت: شرم آور است که مقامات بحرین زندانیان را از مراقبت‌های پزشکی که فوراً به آنها احتیاج دارند، محروم می‌کنند، اقدامی که بعضی اوقات زندگی آنها را به خطر می‌اندازد. وی افزود: در اصل بسیاری از این افراد هرگز نباید زندانی شوند و محرومیت اجباری از مراقبت‌های پزشکی می‌تواند مجازاتی خارج از چارچوب قانون باشد. محرومیت هر زندانی از مراقبت‌های پزشکی نقض قوانین استاندارد حداقلی سازمان ملل در رفتار با زندانیان موسوم به "قوانین ماندلا" است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ بحرین مراقبت‌های پزشکی لازم را برای زندانیان فراهم نمی‌کند ”