هشدار دفتر حقوق بشر سازمان ملل به اسرائیل

کد خبر : #551
تاریخ انتشار : یکشنبه, 22 دی 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 799
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار دفتر حقوق بشر سازمان ملل به اسرائیل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه ضمن انتقاد از رفتار رژیم‌صهیونیستی با پناهجویان، نسبت به نقض حقوق بین‌الملل و بازداشت نامحدود این افراد هشدار داد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه از قوانین اسرائیل برای برخورد با پناهجویان آفریقایی انتقاد کرد. مقامات سازمان ملل می‌گویند قوانین تازه‌ای که علیه این پناهجویان وضع شده، می‌تواند به نقض حقوق بین‌الملل و بازداشت نامحدود پناهجویان منجر شود.
کابینه رژیم‌صهیونیستی ماه گذشته میلادی با تصویب قانونی، اجازه بازداشت بدون محاکمه پناهجویان تا سقف یک سال را صادر کرد. این پناهجویان که عمدتا آفریقایی هستند به امید یافتن شغل و بهبود وضعیت معیشتی به فلسطین اشغالی سفر می‌کنند. رژیم‌صهیونیستی سیاست برخورد قاطع با این پناهجویان را در دستور کار قرار داده و به اشکال مختلف سعی در اخراج آن‌ها دارد.
هفته گذشته این پناهجویان سه روز پیاپی دست به اعتراض زده و تغییر قوانین را خواستار شدند. تعداد شرکت‌کنندگان در این تظاهرات‌ها تا 30 هزار نفر برآورد می‌شود. پیش از این هم نهادهای حقوق بشری از سیاست‌های صهیونیست‌ها در قبال پناهجویان انتقاد کرده و این رفتارها را نژادپرستانه دانسته‌اند.

“ هشدار دفتر حقوق بشر سازمان ملل به اسرائیل ”