ادامه ثبت نام مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان

کد خبر : #5498
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 شهریور 1398 15:33
تعداد بازدید کننده : 300
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ادامه ثبت نام مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از ادامه مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان خبر داد.

محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از ادامه مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان خبر داد و گفت: تمامی پناهندگان می توانند جهت ثبت نام به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و دفترچه خود را دریافت کنند. محمودی با بیان اینکه دفترچه بیمه سلامت خدمات پاراکلینیکی مانند هزینه های ویزیت پزشک، دارو، آزمایش و رادیولوژی و همچنین خدمات بستری و بستری موقت پناهندگان را در بیمارستان های دولتی و بیمارستان های طرف قرارداد با بیمه سلامت تحت پوشش قرار می دهد گفت: این خدمات بیمه ای شامل پناهندگان آسیب پذیر و سایر پناهندگان می شود. وی در ادامه افزود: پناهندگان آسیب پذیر و آن دسته از پناهندگانی که در مرحله چهارم طرح بیمه سلامت دفترچه بیمه رایگان دریافت کرده اند، می توانند به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کرده و دفترچه بیمه این مرحله خود را دریافت کنند.

محمودی با اشاره به اینکه دفترچه بیمه پناهندگان آسیب پذیر تا تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۸ اعتبار دارد، اضافه کرد: آسیب پذیری پناهندگان در دفاتر پیشخوان دولت قابل مشاهده است و در صورت هرگونه ابهام در این خصوص باید مراتب از طریق ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری محل سکونت پیگیری شود. مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ادامه داد: پناهندگان غیرآسیب پذیر نیز می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه و در جهت ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند.پناهندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که اعتبار دفترچه ها از زمان صدور بمدت یک سال است. وی با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام پناهندگان غیرآسیب پذیر در هر دوره فقط ده روز است افزود: دوره سوم ثبت نام از تاریخ ۹۸/۷/۱ تا ۹۸/۷/۱۰ و دوره چهارم ثبت نام نیز از تاریخ ۹۸/۱۰/۱ تا ۹۸/۱۰/۱۰ خواهد بود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اضافه کرد: ثبت نام در طرح بیمه سلامت به صورت خانوار انجام می شود و پناهندگان آسیب پذیر صرفا هزینه اداری تشکیل پرونده و چاپ دفترچه را پرداخت می کنند. وی با بیان اینکه حق بیمه پناهندگان آسیب پذیر قبلا پرداخته شده است، افزود: پناهندگان غیر آسیب پذیر علاوه بر هزینه های اداری تشکیل و چاپ دفترچه باید هزینه حق بیمه برای تمامی اعضای خانواده را نیز پرداخت کنند. محمودی در پاسخ به این سوال که اگر پناهنده ای درطرح های قبلی ثبت نام نکرده باشد چه مراحلی را باید طی کند، گفت: این دسته از پناهندگان باید مراحل پیش ثبت نام را انجام دهند و ضرورت دارد در زمان حضور در دفاتر پیشخوان مراتب را به صادرکنندگان دفترچه اطلاع دهند. وی همچنین گفت: در صورت عدم احراز هویت پناهندگان و یا هرگونه تغییر در وضعیت خانوار از جمله نوزادان باید مراتب را از طریق ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری محل سکونت خود پیگیری کنند.

بر اساس این خبر پناهندگان می توانند در زمان های ذکر شده با در دست داشتن کارت هویت، کارت آمایش و برگ تردد معتبر، یک قطعه عکس ۴*۳، گواهی صادره از سوی پزشک معتمد سازمان بیمه سلامت برای آن دسته از پناهندگانی که دارای بیماری خاص (نارسایی کلیوی، تلاسمی،هموفیلی،پیوند کلیه ،ام اس) هستند به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند. این درحالی است که پناهندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که در زمان ثبت نام ترجیحا سرپرست خانوار باید حضور داشته باشد و در غیراینصورت یک نفر از اعضای خانواده با در دست داشتن مدارک فوق ( برای کلیه اعضای خانو ار) که الزامی است به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

“ ادامه ثبت نام مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان ”