عفو بین‌الملل خواستار تحقیق در مورد حمله سعودی‌ها به زندان یمن شد

کد خبر : #5470
تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 شهریور 1398 15:25
تعداد بازدید کننده : 397
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عفو بین‌الملل خواستار تحقیق در مورد حمله...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عفو بین الملل: این یکی از دهشناک ترین حملاتی بود که ائتلاف عربی در سال ۲۰۱۹ دست به آن زد.

سازمان عفو بین‌الملل  خواستار تحقیق مستقل در مورد حمله ائتلاف سعودی به زندان "المقصوف" در مرکز یمن شد؛ حادثه­ ای که بنا بر گزارش کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ۱۰۰ کشته بر جای گذاشته است. 

سازمان عفو بین الملل در حساب رسمی اش در توئیتر نوشت: این حمله یکی از دهشناک ترین حملاتی بود که ائتلاف عربی در سال ۲۰۱۹ دست به آن زد. این سازمان افزود: حملات هوایی ائتلاف عربی به زندان "المقصوف" در استان ذمار موجب تخریب کامل آن شد، مرکزی که ۱۷۰ زندانی در آن نگه داری می شد. عفو بین الملل برای تأمین حمایت از غیر نظامیان و انجام تحقیقات شفاف در خصوص نقض قوانین بین الملل توسط طرف های درگیر در یمن، خواستار تلاش مضاعف جامعه جهانی برای پایان یافتن نقض مستمر حقوق بین الملل شد. این سازمان حقوق بشری، خواستار مجازات عاملان این جنایت شد و از آنها خواست که به قربانیان این حادثه غرامت بپردازند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در گزارش  خود اعلام کرد که در حمله هوایی ائتلاف عربی به زندان "المقصوف" در استان ذمار در مرکز یمن ۱۰۰ نفر کشته شدند. "مارتین گریفیث" نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن نیز با دردناک خواندن این حمله، با انتشار بیانیه ای خواستار انجام تحقیقات در این باره شد. گریفیث تصریح کرد: هزینه های انسانی جنگ یمن دیگر قابل تحمل نیست و این درگیری ها باید متوقف شود. بر اساس گزارشی که سازمان ملل متحد اواسط ماه ژوئن (اوایل تیرماه ۹۸) منتشر کرد، درگیری های یمن که از فروردین ماه ۹۴ به سرکردگی عربستان و چند کشور عربی و با حمایت لجستیکی آمریکا آغاز شده، تاکنون جان ۷۰ هزار نفر را گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ عفو بین‌الملل خواستار تحقیق در مورد حمله سعودی‌ها به زندان یمن شد ”