هشدار سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه بهداشتی در غزه

کد خبر : #547
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 مرداد 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 367
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه بهداشتی در غزه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اراضی اشغالی نسبت به وقوع فاجعه بهداشتی قریب‌الوقوع در نوار غزه هشدار داد....

هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اراضی اشغالی نسبت به وقوع فاجعه بهداشتی قریب‌الوقوع در نوار غزه هشدار داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی (سما)، جیمز راولی، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اراضی اشغالی اعلام کرد که در پی افزایش درگیری‌ها در نوار غزه دیگر هیچ مکان امنی برای فلسطینی‌ها وجود ندارد که بتوانند به آن پناه ببرند و ما شاهد فاجعه انسانی واقعی در نوار غزه هستیم و تاثیر این فاجعه بر کودکان فلسطین بسیار هولناک است.
وی ضمن هشدار نسبت به وقوع فاجعه بهداشتی قریب الوقوع در نوار غزه گفت: در حال حاضر با کمبود خدمات انسانی در نوار غزه مواجهیم و پیش‌بینی می‌شود که بیماری‌های خطرناک نیز به زودی شیوع پیدا کنند.
راولی افزود: ما خدمات اساسی داریم اما آب آشامیدنی سالم و برق به طور کلی وجود ندارد و ما این را فاجعه‌ای بهداشتی می‌دانیم و در حال حاضر با متخصصان بهداشت در خصوص بیماری‌هایی که از دهه‌ها پیش در غزه وجود نداشته از جمله حصبه، وبا و بیماری‌های دیگری که در اثر آشامیدن آب غیرسالم به وجود می‌آیند، صحبت کرده‌ایم.
همچنین به گزارش سازمان ملل 460 هزار تن در پی درگیری‌ها در نوار غزه آواره شده‌اند و حدود 187 میلیون دلار کمک بشردوستانه برای برآوردن نیازهای اساسی آوارگان و جلوگیری از شیوع بیماری‌ها در اردوگاهها لازم است.

“ هشدار سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه بهداشتی در غزه ”