ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان

کد خبر : #5464
تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 شهریور 1398 15:42
تعداد بازدید کننده : 394
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
جمهوری اسلامی ایران درحمایت همه جانبه از فعالیت‌های معیشتی پناهندگان همیشه پیش قدم بوده و در این حوزه با مجامع بین المللی همکاری خوبی داشته است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از اهمیت مقوله معیشت پناهندگان در ایران خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران درحمایت همه جانبه از فعالیت‌های معیشتی پناهندگان همیشه پیش قدم بوده و در این حوزه با مجامع بین المللی همکاری خوبی داشته است. در دیدار مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با "نگار گرامی" رئیس دفتر برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران، بر افزایش همکاری جمهوری اسلامی ایران و ارائه راه‌کارهای کارگشا در اجرای برنامه جهانی غذا تأکید شد. در این دیدار مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ضمن تأکید بر اهمیت موضوع معیشت پناهندگان اظهار کرد: اجرای به موقع پروژه‌ها در فعالیت‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران و برنامه جهانی غذا بسیار مهم و قابل اهمیت است. 

محمودی اضافه کرد: ایران به عنوان کشوری که رویکردی انسان‌دوستانه در ارتباط با رسیدگی به امور پناهندگان دارد همیشه بر توسعه فعالیت ها تأکید داشته است. وی گفت: ما معتقد هستیم تعریف فعالیت‌های جدید در حوزه های مرتبط در داخل و خارج از مهمانشهرها تأثیرگذاری بسیار خوبی در ارتقاء سطح زندگی پناهندگان خواهد داشت. مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی افزود: در جهت اجرای فعالیت‌های معیشتی و حمایت از مهمان‌شهرهای کشور، برنامه‌ای مدون مطابق با نیازهای اولویت دار پناهندگان در دست تهیه داریم که به زودی آماده خواهم شد. بدون شک با اجرای این برنامه دستاوردهای بسیار بزرگی درحوزه معیشت پناهندگان را شاهد خواهیم بود. 

در ادامه این دیدار، نگارگرامی به عنوان نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از حمایت ها و خدمات ایران به پناهندگان گفت: در سفری که آقای مهند هادی مدیرمنطقه ای خاورمیانه، آسیای مرکزی و اروپای شرق دفتر مرکزی نمایندگی برنامه جهانی غذا در تیرماه امسال به ایران داشتند، وی به خدمات بسیاری خوبی که به پناهندگان توسط جمهوری اسلامی ارائه شده اشاره کرد و از نتایچ مثبت و حمایت بیش از نمایندگی برنامه جهانی غذا در ایران خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ وی در ادامه با اشاره به همکاری هرچه بیشتر ایران و افزایش حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از برنامه جهانی غذا افزود: بدون شک رهنمودهای دکتر محمودی به عنوان مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی در خصوص حمایت بیشتر از فعالیت های این حوزه و همچنین ارتقاء جذب منابع مالی بیشتر از مجامع بین المللی باعث می شود خدمات مطلبوت تری به پناهندگان ارائه شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان ”