بیش از ۱۷ هزار زن فلسطینی طعم اسارت را چشیده‌اند

کد خبر : #5457
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 6 شهریور 1398 15:56
تعداد بازدید کننده : 377
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیش از ۱۷ هزار زن فلسطینی طعم اسارت را چشیده‌اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبق آمارهای سال ۲۰۱۹، مقامات اسرایئلی حدود ۱۶۰۰ شهروند را بازداشت کرده‌اند که ۲۳۰ تن از آنها کودک و ۴۰ تن دیگر زن هستند.

هیئت امور اسرا و آزادگان سازمان آزادی‌بخش فلسطین در گزارشی اعلام کرد، از زمان اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷، ۱۷ هزار زن فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند و در حال حاضر ۳۶ زن در زندان‌های این رژیم به سر می‌برند و ۳۷ زن اسیر دیگر در انتظار محاکمه هستند. پیش از این هیئت امور اسرا یک میلیون مورد بازداشتی فلسطینی از سال ۱۹۶۷ را ثبت کرده و اعلام کرد، تعداد زنان بازداشتی به ۱۷ هزار تن رسیده است و اوج بازداشت‌ها در سال‌های انتفاضه اول (۱۹۸۷ - ۱۹۹۳) رخ داد و در دوره انتفاضه دوم (۲۰۰۰ - ۲۰۰۵) نیز سه هزار تن بازیداشت شدند که حدود هزار تن از آنها زن بودند. طی سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ رژیم صهیونیستی بازداشت زنان را به ویژه در مسجدالاقصی افزایش داده است.
۲۵۰ کودک فلسطینی نیز در زندان‌های رژیم صهیونیستی در اسارت قرار دارند و ۴۱ تن از آنها ساکن قدس هستند. ۳۶ تن از این کودکان در حبس خانگی به سر برده و پنج کودک زیر سن قانونی نیز در مرکز پناهندگی در بازداشت به سر می‌برند. تعداد اسرای اداری نیز به حدود ۵۰۰ زن و مرد می‌رسد و تعدادی اسرای بیمار در زندان‌های اشغال‌گر حدود ۷۰۰ تن است که ۳۰ تن از آنها به بیماری سرطان مبتلا هستند. همچنین ۵۷۰ فلسطینی یک یا چند مرتبه به حبس ابد محکوم شده‌اند و ۹ اسیر که در جریان تبادل اسری آزاد شده بودند، به دلیل ادامه فعالیت‌های مسلحانه دوباره به زندان بازگشته‌اند. هیئت مذکور اعلام کرد، از سال ۱۹۶۷؛ ۲۱۸ فلسطینی در زندان‌های اسرائیل شهید شدند که ۷۳ تن از آنها زیر شکنجه، ۶۳ تن به دلیل بی‌توجهی پزشکی، هفت تن به دلیل تیراندازی مستقیم توسط سربازان و نگهبانان و ۷۸ تن دیگر به دنبال قتل عمد و اعدام میدانی بلافاصله پس از بازداشت، به شهادت رسیدند. طبق آمارهای سال ۲۰۱۹، مقامات رژیم اشغال‌گر حدود ۱۶۰۰ شهروند را که اکثر آنها از اهالی قدس اشغالی هستند، بازداشت کرده‌اند که ۲۳۰ تن از آنها کودک و ۴۰ تن دیگر زن هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ بیش از ۱۷ هزار زن فلسطینی طعم اسارت را چشیده‌اند ”