سامانه تسهیل‌گر صدور مجوز سمن‌ها بزودی

کد خبر : #5447
تاریخ انتشار : سه شنبه, 5 شهریور 1398 16:27
تعداد بازدید کننده : 368
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سامانه تسهیل‌گر صدور مجوز سمن‌ها بزودی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور بزودی از سامانه تسهیل‌گر صدور مجوز سمن‌ها رونمایی خواهد شد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور از رونمایی از سامانه جدید سازمان‌های مردم نهاد که به منظور تسهیل امور مربوط به صدور و تمدید مجوز سمن‌ها در نظر گرفته شده است، خبر داد. کمال اکبری در این باره گفت: سامانه جدیدی برای سازمان‌های مردم نهاد در نظر گرفته شده است که به زودی از آن رونمایی می‌شود. این سامانه برای صدور مجوز سازمان‌های مردم نهاد و تمدید مجوزهای آنان است که تماما الکترونیکی بوده و با خدماتی که ارائه می‌دهد دیگر نیازی به مراجعات مکرر به ادارات مربوطه نیست.

برگزاری انتخابات نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در آبان‌

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور همچنین به برگزاری انتخابات نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در آبان ماه نیز اشاره کرد و گفت: انتخابات نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در شوراهای توسعه و حمایت در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی برگزار می شود. به گفته وی، در انتخابات امسال در سطح ملی چهار نماینده ، در سطح استانی دو نماینده سمن ها و در سطح شهرستان نیز یک نفر از نماینده سمن‌ها حضور خواهند داشت.

سمن‌های ملی در صدر رتبه‌بندی

اکبری همچین به رتبه بندی‌ سازمان‌های مردم نهاد نیز اشاره کرد و گفت: اقدامات اولیه برای رتبه‌بندی سازمان‌های مردم نهاد آغاز شده است و در حال اخذ اطلاعات این سازمان‌ها هستیم. این رتبه‌بندی ابتدا از سمن‌ها ملی آغاز شده و سپس سمن‌های استانی و شهرستانی نیز در مراحل بعدی رتبه‌بندی می‌شوند. درحقیقت رتبه‌بندی سمن‌ها زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا هر کس براساس ظرفیتی که وجود دارد بتواند از توانمندی‌ این مجموعه‌های مردمی در راستای پیشبرد امور استفاده کند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ سامانه تسهیل‌گر صدور مجوز سمن‌ها بزودی ”