طرح مهارت‌آموزی زنان روستایی در کشور اجرا می‌شود

کد خبر : #5430
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 مرداد 1398 16:44
تعداد بازدید کننده : 292
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
طرح مهارت‌آموزی زنان روستایی در کشور اجرا می‌شود
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون امور زنان و خانواده گفت: طرحی را در ارتقای مهارت افزایی زنان در کشور اجرا می‌کنیم تا تولیدات زنان روستایی تقویت شود.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: طرحی را در ارتقای مهارت افزایی زنان در کشور اجرا می‌کنیم تا تولیدات زنان روستایی تقویت شود.  معصومه ابتکار در سفر به اردبیل و بازدید از طرح‌های تولیدی روستای حمل آباد در بین زنان توانمند روستایی اظهار کرد: بنده خوشحال هستم که در یکی از روستاهای محروم اردبیل حاضر شده و به عینه شاهد تلاش زنان روستایی و جهاد موثر آنها در امر تولید هستم. وی خاطرنشان کرد: ما با تسهیلات کم بهره روستایی از زنان کارآفرین حمایت می‌کنیم و در کنار آن بحث آموزش و مهارت‌آموزی آنها را نیز جدی گرفتیم. معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری افزود: امروز زنان روستایی در استان‌های مختلف و در رشته‌های متنوع مشغول تولید و کارآفرینی هستند که نمونه آن تولید فرش، گلیم، محصولات کشاورزی متنوع و همچنین تولید صنایع مرتبط و وابسته به کشاورزی است. ابتکار گفت: ما از محل صندوق اعتباری خرد در روستاها به زنان کارآفرین تسهیلات پرداخت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا زمینه موفقیت آنها را در اجرای طرح‌های اشتغال آفرین و کارآفرین فراهم کنیم.

وی ادامه داد: زنان روستایی با بهره‌مندی از این تسهیلات از خدمات فنی و آموزشی در مشاغل مختلف استفاده می‌کنند تا امیدآفرینی را در این مناطق با تکیه بر زنان توانمند و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شاهد باشیم. معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: زنان روستایی در تامین بخشی از هزینه‌های خانوار خود قطعا نیازمند به این اشتغال و تولید محصولات متنوع هستند به طوری که ما در معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری طرحی را برای ارتقای مهارت آموزی آنان در نظر گرفتیم تا تولید محصولات آنها به شکل استاندارد و سالم و بدون استفاده از سموم و کود شیمیایی در بخش کشاورزی انجام شده و در سایر حوزه‌ها نیز این تولیدات روند کیفی مطلوب‌تری را داشته باشد. ابتکار از توجه ویژه به دختران تحصیل‌کرده روستایی همپای پسران تحصیلکرده خبر داد و تصریح کرد: ما باید از این دختران تحصیلکرده و ظرفیت مناسب آنها در تقویت فعالیت‌های کارآفرینی و رونق تولید استفاده کنیم و قطعا از منابع مختلف به ویژه اعتبارا صندوق سعی داریم تا برای این بخش تسهیلات کم بهره‌ای را پرداخت کنیم.

وی از برگزاری استارت‌آپ‌های روستایی و توجه به حوزه فناوری‌های جدید و خدمات بهداشتی و درمانی و بوم‌گردی خبر داد و اظهار کرد: در قالب این طرح‌ها و از محل صندوق اعتباری خرد برای زنان روستایی تسهیلات پرداخت می شود تا جلوی مهاجرت‌های بی‌رویه به شهرها به ویژه حاشیه شهرها گرفته شود. معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید سعی دارد در راستای توانمندسازی زنان آموزش و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی را نیز مدنظر قرار دهد تا ضریب توانمندی این زنان افزایش یابد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ طرح مهارت‌آموزی زنان روستایی در کشور اجرا می‌شود ”