ائتلاف سعودی اماراتی در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان

کد خبر : #5381
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 9 مرداد 1398 15:03
تعداد بازدید کننده : 421
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ائتلاف سعودی اماراتی در فهرست سیاه ناقضان حقوق...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گوترش سال ۲۰۱۷ ائتلاف سعودی را به دلیل کشتن دستکم ۶۸۳ کودک و حمله به ده‌ها مدرسه در یمن، به فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان اضافه کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص ناقضان حقوق کودکان در مناطق شاهد تنش و درگیری، اعلام کرد که این گزارش‌ها نشان می دهد ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان باقی می ماند.  «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی به شورای امنیت، ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان باقی گذاشته است. این گزارش می افزاید: برای سازمان ملل متحد کشته و مجروح شدن یک هزار و ۶۸۹ نفر در یمن طی سال ۲۰۱۸ به اثبات رسیده است. گزارش دبیر کل سازمان ملل متحد تاکید می کند که ائتلاف سعودی اماراتی در یمن، ۷۲۹ کودک را کشته اند و ۶۸۴ کودک نیز در حملات هوایی کشته شده اند.
گوترش سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷ میلادی) ائتلاف سعودی را به دلیل کشتن دستکم ۶۸۳ کودک و حمله به ده‌ها مدرسه در یمن، به فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان اضافه کرد. پیش از گوترش «بان کی‌ مون» دبیرکل سابق سازمان ملل نیز عربستان را به دلیل اقدامات این کشور در یمن، در فهرست ناقضان حقوق کودکان قرار داد ولی پس از اعمال فشار عربستان و تهدید ریاض به قطع کمک‌های مالی به سازمان ملل، نظر دبیرکل سابق عوض و نام عربستان از لیست خارج شد. عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند که در اثر این تجاوز هزاران یمنی کشته شده‌اند. جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی» نامید.


منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

“ ائتلاف سعودی اماراتی در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان ”