مراسم اختتامیه طرح « مداخله محله-محور در پیشگیری از خشونت» برگزار شد

کد خبر : #5360
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 2 مرداد 1398 16:02
تعداد بازدید کننده : 583
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مراسم اختتامیه طرح « مداخله محله-محور در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مراسم اختتامیه طرح «مداخله محله-محور در پیشگیری از خشونت» با همکاری سازمان دفاع از قربانیان خشونت در منطقه باقر‌آباد قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت مراسم اختتامیه طرح «مداخله محله-محور در پیشگیری از خشونت» که توسط اداره کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری سازمان دفاع از قربانیان خشونت انجام شده بود، با حضور مسوولان قوه قضائیه، اعضای تیم محلی و گروه هدف در تاریخ 31 تیر ماه 1398، در منطقه باقر‌آباد قرچک برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در این مراسم 30 نفر از پسران نوجوان حاضر در این طرح، آموخته‌ها و فعالیت‌های خود که با هدف و موضوع پیشگیری از خشونت در محله انجام داده بودند را ارائه کردند. در ادامه سید احمد رضا سلامتی، معاون توانبخشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت ضمن ارائه گزارشی از شروع، تداوم و پایان این طرح، فعالیت‌های انجام شده شامل؛ تعریف و تدوین طرح، هماهنگی و همکاری تیم محلی، سازماندهی گروه هدف، آموزش‌ها و فعالیت‌های انجام شده و نتایج آن را ارائه داد.
درادامه دکتر علی اصغر رفاهی، مستشار قضایی و مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضائیه ضمن تأکید بر اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص پیشگیری از خشونت تصریح کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مستلزم همکاری مستقیم و نقش‌آفرینی مردم است و قوه قضائیه با تمام وجود آمادگی خود را برای تحقق این مهم اعلام می‌کند. وی به فعالیت‌های صورت گرفته در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در راستای پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: انجام طرح‌هایی مشابه آنچه امروز در طرح مداخله محور برای پیشگیری از خشونت انجام شده است نیازی اساسی است و باید همواره در اولویت برنامه‌های پیشگیری باشد چرا که ارتباط مستقیم با مردم و طراحی مدل‌هایی که پیشگیری را با دخالت محله‌ها و گروه‌های مردمی تنظیم کند، موفق خواهد بود.
در پایان این مراسم ضمن اهدای هدایایی به شرکت کنندگان در طرح مداخله محله-محور در پیشگیری ازخشونت و مادران آنها، از اعضای تیم محلی با اهدای تقدیرنامه‌هایی از طرف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان دفاع از قربانیان خشونت قدردانی شد. گفتنی است طرح مداخله محله-محور در پیشگیری از خشونت با حضور 60 نفر از پسران و دختران نوجوان منطقه باقرآباد قرچک از زمستان سال گذشته شروع و تا پایان تیرماه 98 ادامه داشت. این طرح به پیشنهاد اداره کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه و توسط تسهیلگران و روان‌شناسان سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد. اعضای خیریه حضرت زینب (س) واقع در منطقه باقرآباد قرچک نیز از همکاران اجرایی و تیم محلی برای سازماندهی و هماهنگی اجرای طرح بودند.

گالری تصاویر

 

                                                                         

“ مراسم اختتامیه طرح « مداخله محله-محور در پیشگیری از خشونت» برگزار شد ”