تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط اسرائیل، جنایت جنگی است

کد خبر : #5350
تاریخ انتشار : سه شنبه, 1 مرداد 1398 16:50
تعداد بازدید کننده : 458
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط اسرائیل، جنایت جنگی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عفو بین‌الملل تخریب منازل فلسطینی را رویکرد سازمان‌یافته رژیم اشغالگر قدس برای کوچ اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی دانسته است.

سازمان عفو بین الملل در بیانیه‌ای تخریب منازل فلسطینی‌ها در شهرک "صور باهر" در منطقه "وادی الحمص در جنوب شرق "قدس" را نقض آشکار حقوق بشر خواند و اعلام کرد: اسرائیل با این کار مرتکب جنایت جنگی می‌شود. استدلال اسرائیل برای تخریب این منازل، منطبق بر تحقیقات و بررسی‌های دقیق نیست. تل آویو بیش از ده‌ها سال است که اقدامات خشونت آمیز و نامناسب را به نام امنیت، در پیش گرفته است تا سلطه خود را بر اراضی فلسطینی بگستراند و دست به کوچاندن فلسطینی‌ها از مناطقی بزند که اسرائیل، آن را راهبردی می‌داند. این سازمان حقوق بشری ادامه داد: اسرائیل علاوه بر کوچ اجباری جوامع فلسطینی، ده‌ها هزار منزل را نیز به صورت غیر قانونی تخریب کرده است.
در ادامه این بیانیه آمده است: "اسرائیل به جای تخریب منازل فلسطینی‌ها، باید بخش‌هایی از دیوار (حائل) داخل اراضی اشغالی فلسطین را را ویران کند که نقض قوانین بین المللی است. عفو بین الملل در پایان از کشورها خواست که برای اجرای تعهدات اسرائیل بر اساس قوانین حقوق بشر و ضمانت تل آویو برای حفاظت از فلسطینی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی، مقام‌های اسرائیلی زیر فشار قرار گیرند.
اقدامات ضد بشری صهیونیستی از صبح دوشنبه 31 تیرماه با تخریب چندین منزل مسکونی در منطقه وادی الحمص در جنوب شرق قدس بار دیگر شدت گرفته است؛ این اقدامات که نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و قوانین جهانی است، تاکنون با واکنش‌های شدید منطقه‌ای و بین المللی رو به رو بوده است. در همین راستا، اتحادیه اروپا و فرانسه به صورت جداگانه با غیرقانونی خواندن سیاست شهرک‌سازی صهیونیست‌ها، از تل آویو خواستند؛ تخریب منازل فلسطینیان را هرچه زودتر متوقف کند. سازمان همکاری اسلامی، قطر، اردن و گروه‌های فلسطینی نیز این اقدام ضد فلسطینی را محکوم کردند.سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نیز این اقدام را محکوم کرد و خواستار جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی زوایای این اقدام غیر انسانی شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط اسرائیل، جنایت جنگی است ”