آموزش ۶۰۰ مشاور برای دادگاه اطفال

کد خبر : #5342
تاریخ انتشار : دوشنبه, 31 تیر 1398 13:56
تعداد بازدید کننده : 180
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آموزش ۶۰۰ مشاور برای دادگاه اطفال
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
موظفیم نظام مشاوره در دادگاه اطفال ایجاد کنیم که در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیده‌اند و ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور برگزار شده است.

علی محمد زنگانه در بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: به استناد قانون موظفیم نظام مشاوره در دادگاه اطفال را برگزار کنیم. در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیدند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور داشتیم که نظر مشاور در رای نیز در نظر گرفته شده است. زنگانه گفت: امروز در دنیا به بحث فلسفه برای کودکان توجه می‌کنند، یعنی در این زمینه بدنبال فکرورزی برای کودکان هستند که از طریق برنامه ملی انجام می شود. وی ادامه داد: این امر باعث پرورش قدرت استدلال و داوری در کودکان می‌شود و تفکرهای نقادانه و خلاقانه و مراقبتی در کودکان را تقویت می‌کند و پیشنهاد ما این بود که اپلیکیشن ملی در این راستا طراحی شود.


راه‌اندازی مدرسه تربیت وکیل در زمینه حقوق کودک
محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از اقدامات چهارماهه این مرجع گفت: ما کارگروه حقوقی و قضایی را در مجتمع قضایی اطفال داشتیم و در بازدید از دادگاه و دادسرای اطفال و نوجوانان شاهد اقدامات بسیار موثری در این حوزه بودیم. وی افزود: ما جلسه دیگری نیز در پلیس پیشگیری نیروی انتظامی داشتیم و با توجه به اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم حمایت از کودکان بوده اقدامات آنها ستودنی است؛ البته در این حوزه چالش هایی هم داریم. عباسی افزود: برنامه دیگری با پیشنهاد اسکودا در دستور کار داریم زیرا ما وکلای حقوق کودک نداریم و در شهریور ماه مدرسه دیگری برای تربیت وکیل حقوق کودک برگزار می شود، همچنین پلیس کودک را در دستور کار داریم.

 

منبع و مشروح خبر: خبرگزاری ایلنا

“ آموزش ۶۰۰ مشاور برای دادگاه اطفال ”