97 درصد آب‌های زیرزمینی در غزه آلوده است

کد خبر : #5325
تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 تیر 1398 13:14
تعداد بازدید کننده : 293
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
97 درصد آب‌های زیرزمینی در غزه آلوده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
۹۷ درصد از آب‌های زیرزمینی در نوار غزه به خاطر ادامه محاصره تحمیلی رژیم اشغالگر صهیونیستی، به دلیل مخلوط شدن با فاضلاب‌ها و آب دریا آلوده است.

سازمان بین‌المللی حمایت از حقوق ملت فلسطین "حشد" در پیامی به دبیرکل سازمان ملل، خواستار مداخله فوری آن‌ها برای تامین آب شرب مناسب برای ساکنان غزه و حل بحران آب‌های آلوده در این منطقه شد. سازمان مذکور لازمه این امر را تلاش و تحرک گسترده و سازنده جامعه جهانی به منظور تضمین این حق مسلم برای شهروندان فلسطینی در غزه دانست. بر اساس آمارهای مراکز حقوقی فلسطینی و بین‌المللی، محاصره ۱۳ ساله غزه توسط رژیم صهیونیستی و تعطیل ماندن پروژه‌های زیرساختی موجب آلوده شدن ۹۷ درصد آب‌های زیرزمینی در این باریکه شده است. این در حالی است که سازمان مرکزی آمار فلسطین سال گذشته میلادی در گزارشی اعلام کرد که تنها ۱۱ درصد از خانواده‌های فلسطینی در غزه به منبع امن آب شرب دسترسی دارند و جمعیت بیش از دو میلیون نفری غزه با کمک برکه‌های آب‌های ساحلی به عنوان آب شرب زندگی خود را ادامه می‌دهند اما ۹۵ درصد از این آب‌ها غیرقابل شرب است.
سازمان ملل: نوار غزه در سال ۲۰۲۰ غیر قابل زندگی خواهد بود
در همین راستا، دبیرکل سازمان ملل متحد سال گذشته هشدار داد که بر اساس برآوردهای این سازمان، غزه در سال ۲۰۲۰ مؤلفه‌های لازم برای زندگی را از دست خواهد داد. آنتونیو گوترش اوضاع انسانی و اقتصادی غزه را "بسیار بد" توصیف کرد و افزود: «اوضاع انسانی و اقتصادی نوار غزه همچنان در وضعیت بسیار بدی قرار دارد به ویژه که برآوردهای ما نشان می‌دهد که این منطقه در سال ۲۰۲۰ غیر قابل سکونت خواهد بود؛ مگر اینکه اقدامات ملموسی برای بهبود سطح ارائه خدمات و اصلاح نهادهای اساسی در این منطقه صورت گیرد.» وی افزود: غزه همچنان از مشکل بسته بودن گذرگاه‌ها و وضعیت فوق‌العاده انسانی رنج می‌برد و دو میلیون فلسطینی هر روزه شاهد فروپاشی تاسیسات زیرساختی، بحران برق، کاهش حجم ارائه خدمات اساسی و اقتصاد زمین‌گیر شده هستند و همه این‌ها در شرایطی روی می‌دهد که فاجعه زیست‌محیطی هم روز به روز تشدید می‌شود.

منبع و مشروح خبر: خبرگزاری ایسنا

“ 97 درصد آب‌های زیرزمینی در غزه آلوده است ”