جهانگیر : 6 هزار زندانی در کشورمان باسواد شدند

کد خبر : #5305
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 19 تیر 1398 10:24
تعداد بازدید کننده : 653
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جهانگیر : 6 هزار زندانی در کشورمان باسواد شدند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سواد آموزی در زندان‌های کشور اجباری است و ۶ هزار زندانی کشور پارسال در این راستا باسواد شدند.

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در کمیجان گفت : سواد آموزی در زندان‌های کشور اجباری است و ۶ هزار زندانی کشور پارسال در این راستا باسواد شدند. علی اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: سواد آموزی در زندان‌های کشور اجباری است و ۶ هزار زندانی کشور پارسال در این راستا باسواد شدند که این مهم از اقدامات مطلوب حوزه فرهنگی زندان‌ها به شمار می ورد.
رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اظهار داشت: آموزش احکام و سواد آموزی در زندان‌های کشور حرف اول را می‌زند چراکه افراد باسواد و آگاه در قبال رفتارهای خود می‌اندیشند و این مهم زمینه ارتکاب جرم را کاهش می‌دهد. جانگیر افزود: فعالیت فرهنگی سازمان زندان‌ها باعث شده تا این مجموعه در سال‌های اخیر همواره به عنوان دستگاه برتر در حوزه فرهنگی کشور معرفی شود.
وی اضافه کرد: ساخت زندان‌ها با هدف تربیت و تأمین افرادی است که هنجار شکن هستند و ضرورت اجتماعی ایجاب می‌کند تا برای رسیدن به جامعه ایمن این مراکز ساخته شود. وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی فرهنگی را در اختیار همگان گذاشته است تا برای خودسازی و کمک به دیگران خدمت کنند بنابراین باید از این فرصت استفاده شود.

 

منبع و مشروح خبر: خبرگزاری ایسنا

“ جهانگیر : 6 هزار زندانی در کشورمان باسواد شدند ”