در سال جاری حدود نیم میلیون یمنی به وبا مبتلا شدند

کد خبر : #5303
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 تیر 1398 11:13
تعداد بازدید کننده : 284
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
در سال جاری حدود نیم میلیون یمنی به وبا مبتلا شدند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«فرحان حق» در گزارشی از یمن اعلام کرد که حدود نیم میلیون یمنی از ابتدای سال جاری میلادی (2019 ) تاکنون به بیماری وبا مبتلا شده‌اند.

فرحان گفت: شمار مبتلایان به بیماری وبا در سال 2019 به ۴۶۰ هزار نفر رسیده که در مقایسه با سال گذشته که شمار مبتلایان ۳۸۰ هزار نفر بود، افزایش داشته است. تا کنون نیز ۷۰۵ نفر بر اثر ابتلاء به وبا در یمن جان خود را از دست دادند. معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد اضافه کرد، سیل‌های اخیر در یمن و نبود آب آشامیدنی سالم از عواملی هستند که به شیوع وبا در این کشور سرعت بخشیده است. امسال انجام برنامه‌های بشر دوستانه در یمن، ۴.۲ میلیارد دلار کمک مالی برای ارائه به بیش از ۲۰ میلیون نفر در این کشور را می‌طلبد.
پیش تر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن گفته بود: این کشور با بدترین بحران انسانی در جهان روبرو است، چرا که نزدیک به ۸۰ درصد جمعیت ۲۴ میلیون و یکصد هزار نفری آن دست کم به یکی از انواع کمک‌های انسانی و حمایت نیاز دارند. عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند. جنگ علیه یمن تاکنون هزاران کشته بر جای گذاشته و میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی رو به رو کرده است، به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ترین فاجعه انسانی' نامید.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

“ در سال جاری حدود نیم میلیون یمنی به وبا مبتلا شدند ”
تگ ها یمنوبا