دبیرکل سازمان ملل قتل عام غیرنظامیان در عراق توسط داعش را محکوم کرد

کد خبر : #530
تاریخ انتشار : شنبه, 8 شهریور 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 412
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دبیرکل سازمان ملل قتل عام غیرنظامیان در عراق...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در ششمین نشست ائتلاف تمدن های سازمان ملل، ˈقتل عام غیرنظامیانˈ توسط گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق را محکوم کرد....

دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در ششمین نشست ائتلاف تمدن های سازمان ملل، ˈقتل عام غیرنظامیانˈ توسط گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق را محکوم کرد.
به گزارش ایرنا، وی در این نشست که با شعار ˈاتحاد در تنوع: احترام به تفاوت ها برای ارزش های مشترکˈ در جزیره بالی اندونزی برگزار شد، گفت که همه ادیان بزرگ برای صلح و تحمل مخالف ارزش قائل هستند.
وی گفت گزارش هایی که از عراق در مورد کشتار غیرنظامیان توسط گروه داعش منتشر می شود ما را به خشم می آورد.
وی در سخنان خود از گروه تروریستی داعش تنها تحت عنوان ˈداعشˈ یاد کرد و آن را با عنوان ˈدولت اسلامی عراق و شامˈ یاد نکرد.
گزارش کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل حاکیست یک هزار کودک براثر حملات وحشیانه گروه تروریستی داعش کشته شده و 400 هزار کودک نیز آواره شده اند.
حدود 12 هزار نفر از ساکنان ˈآمرلیˈ عراق نیز بیش از دو ماه است در محاصره تروریست ها قرار دارند و به دلیل شیعه بودن و همچنین مقاومت در برابر این گروهک با خطر قتل عام روبه رو هستند.
دبیر کل سازمان ملل در ادامه گفت که گروهی از مردم عراق برای سال ها در شمال این کشور زندگی می کردند اما بسیاری مجبور به ترک منطقه شده اند و گروهی نیز به دلیل باورهای مذهبی کشته شده اند.
به گفته بان کی مون، هیچ گروهی نباید به دلیل عقاید و باورهایش مورد تهدید قرار گیرد.
به گزارش تارنمای ˈجاکارتا گلوبˈ، دبیر کل سازمان ملل همچنین شب گذشته در نشست جوانان ائتلاف صلح سازمان ملل در جزیره بالی اندونزی بر نقش جوانان در صلح جهانی و آینده پایدار تاکید کرد.
وی گفت که سازمان ملل همه تلاش خود را برای بسیج جهانی جوانان به کار می گیرد.
ˈبان کی مونˈ تحقق صلح و آینده پایدار را بدون رهبران جوان امکان پذیر ندانست و تصریح کرد: برخی می گویند جوانان رهبران فردا هستند، اما من به جوانان به عنوان رهبران امروز نگاه می کنم.
وی خاطرنشان کرد جوانان در مورد مسائلی از قبیل شغل خوب، حقوق بشر و محیط زیست پاک نگران هستند. ما این نگرانی ها را می شنویم.
در ششمین نشست ائتلاف تمدن های سازمان ملل نمایندگان 114 کشور جهان از جمله ایران، 28 سازمان بین المللی و 11 مقام عالی رتبه کشورها حضور دارند.
ˈمحمود فرازندهˈ سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی و هیاتی از کارشناسان ایران در این نشست که تا روز شنبه ادامه دارد، شرکت دارند.

“ دبیرکل سازمان ملل قتل عام غیرنظامیان در عراق توسط داعش را محکوم کرد ”