بزرگداشت روز بین‌المللی حمایت از قربانیان شکنجه

کد خبر : #5284
تاریخ انتشار : دوشنبه, 17 تیر 1398 10:14
تعداد بازدید کننده : 650
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بزرگداشت روز بین‌المللی حمایت از قربانیان شکنجه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بزرگداشت روز بین‌المللی حمایت از قربانیان شکنجه با موضوع مستندسازی شکنجه و بررسی درمان‌های پست مدرن برای بازتوانی قربانیان.

سازمان دفاع از قربانیان خشونت همانند سال‌های گذشته به مناسبت روز بین‌المللی سازمان ملل متحد در حمایت از قربانیان شکنجه، نشست تخصصی‌ای را در تاریخ 26 ژوئن 2019 با موضوع مستندسازی شکنجه و بررسی درمان‌های پست مدرن برای بازتوانی قربانیان با حضور روان‌شناسان، مشاوران و متخصصان درمان کوتاه راه‌حل محور، در محل سالن اجتماعات سازمان برگزار کرد. هدف از برگزاری این نشست بسط و گسترش حمایت از قربانیان شکنجه، بررسی تخصصی شکنجه، تبادل نظر و دیدگاه در خصوص چگونگی مستندسازی شکنجه و نیز روش‌های کمک به قربانیان شکنجه برای بازگشت به زندگی عادی با بهره‌گیری از متخصصان درمان‌های کوتاه مدت و نیز دیگر کارشناسان این حوزه بود.
در این نشست که توسط آقای دکتر گلشن‌پژوه مدیرعامل سازمان دفاع از قربانیان خشونت افتتاح گردید، سخنرانی‌های تخصصی‌ای نیز پیش بینی شده بود. آقای دکتر میرسعید جعفری، عضو هیأت علمی دانشگاه و سرپرست باشگاه درمان کوتاه راه‌حل محور، یکی از سخنرانان این نشست بود. ایشان با توجه به تجربه کار با قربانیان خشونت و شکنجه اعتقاد داشتند که به دلیل وضعیت قربانیان شکنجه که تمایل زیادی برای حضور در جلسات درمانی و مشاوره بلندمدت ندارند، درمان کوتاه راه‌حل محور این امکان را فراهم می‌کند تا به آن‌ها برای بازتوانی و بازیابی سلامت روان‌شان و در نتیجه بازگشت به جامعه کمک کرد. در این نشست تخصصی همچنین راه‌کارهای پست مدرن به عنوان بخشی از مستندسازی خشونت‌های صورت گرفته و نیز رویکردهای روان‌شناختی به منظور کمک به قربانیان شکنجه برای بازگشت به زندگی عادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این راستان شرکت‌کنندگان و اساتید حاضر بر تلاش متخصصان درمان کوتاه راه‌حل محور برای کمک به قربانیان شکنجه تأکید نمودند.  همچنین در انتهای این نشست پرسش و پاسخی نیز ترتیب داده شده بود و دانشجویان و اساتید به تبادل دیدگاه در این حوزه پرداختند.
در ادامه اعضای باشگاه درمان کوتاه راه حل محور به صورت گروهی تمرین‌ها و تکنیک‌های این رویکرد را با موضوع بازتوانی قربانیان شکنجه انجام دادند.

 

                                                       شکنجه             شکنجه  

                                                                                                                                                                           شکنجه                              

“ بزرگداشت روز بین‌المللی حمایت از قربانیان شکنجه ”