دفتر حقوق بشر سازمان ملل به مصر هشدار داد

کد خبر : #527
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 دی 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 536
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دفتر حقوق بشر سازمان ملل به مصر هشدار داد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دفتر حقوق بشر سازمان ملل از مقامات مصری خواست تا همه افرادی را که به دلیل فعالیت‌هایشان در زمینه حمایت از حقوق بشر زندانی کرده‌اند، آزاد کنند.

به گزارش ایسنا، دفتر کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل پس از اینکه 50 مرد در لباس‌های شخصی اواخر هفته گذشته به دفتر «مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی مصر» واقع در قاهره حمله کردند هشدار داد که آزار و اذیت و تهدیدها علیه جامعه مدنی در مصر افزایش یافته و این وضعیت روبه وخامت رفته است. بعدها مشخص شد که این 50 تن همگی از نیروهای امنیتی و پلیس بوده‌اند.
مرگز اطلاع‌رسانی دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل گزارش داد که شش تن از اعضای این سازمان غیردولتی بازداشت شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. همچنین سه لپ‌تاپ و چندین پرونده و سند نیز ضبط شده است.
سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل اظهار کرد: حمله شبانه به یک سازمان غیردولتی مدافع حقوق بشر نشان‌دهنده تشدید تهدیدها و آزار و اذیت‌ علیه فعالان جامعه مدنی و مصر است.
وی ادامه داد: پنج تن از بازداشت‌شدگان چهار ساعت پس از دستگیری‌شان آزاد شدند که در طول همین چند ساعت نیز مورد بدرفتاری قرار گرفتند.
سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در ادامه ضمن ابراز تاسف در مورد سرکوب مخالفان و معترضان صلح‌طلب مصری از مقامات این کشور خواست تا همه کسانی را که تنها به دلیل بهره بردن از حقوق‌شان مبنی بر آزادی بیان و برگزاری تجمعات به زندان افتاده‌اند، هرچه فوری آزاد کند.
بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، کشور مصر بیش از دو سال است بعد از برکناری دیکتاتور سابق این کشور، شاهد یک دوره ناآرامی و گذار دموکراتیک بوده است. در ژوئیه گذشته، درپی یک کودتای نظامی رئیس جمهور منتخب این کشور نیز برکنار شد و در نتیجه ناآرامی و اعتراضات گسترده‌ای به وقوع پیوست که در جریان آن ده‌ها تن گشته و صدها نفر زخمی شدند.
اکنون نیز به دنبال طرح پیش‌نویس قانون اساسی بسیاری از مردم این کشور علیه آن دست به اعتراض زده‌اند. از این‌رو سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل از مقامات مصر خواست تا تحقیقات مستقل و عادلانه‌ای را در خصوص حوادث اخیر و حادثه حمله به مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی مصر آغاز کنند.

“ دفتر حقوق بشر سازمان ملل به مصر هشدار داد ”