جامعه مدنی و پرسش درباره فلسطین

کد خبر : #5245
تاریخ انتشار : سه شنبه, 4 تیر 1398 17:16
تعداد بازدید کننده : 237
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جامعه مدنی و پرسش درباره فلسطین
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مرکز اطلاعات اسراییل برای حقوق بشر در سرزمین اشغالی فلسطین گزارشی با عنوان ”تفرقه بینداز و حکومت کن” منتشر کرده است.

موسسه بِتسیلم (مرکز اطلاعات اسراییل برای حقوق بشر در سرزمین اشغالی فلسطین) در 5‌ام ماه جون گزارشی با عنوان ”تفرقه بینداز و حکومت کن” منتشر کرده است. در این گزارش، با طراحی نقشه ای پویا و تعاملی به 52 سالگی اشغال کرانه باختری‏ و بیت المقدس شرقی و نوار غزه اشاره شده و تجاوز به خاک فلسطین در طول دهه‌ها به دقت و کمال نشان داده شده است. تفرقه بینداز و حکومت کن، نشان می‌دهد که چطور برنامه‌ها و قطعنامه‌های کشورها و دستورات نظامی باعث گسترش بی‌رویه و رو به افزایش عمدی شهرک‌سازی‌ها و زیرساخت‌های اسراییلی و افزایش منافع رژیم اسراییل به بهای از بین رفتن حقوق فلسطینیان شده است.
بتسیلم مدارک و مستندات متفاوتی را در ضمیمه گزارش آورده؛ از جمله درباره تاسیس شهرک ها، اعلامیه «سرزمین دولت»، مناطق شلیک و آتش، منابع طبیعی و پارکهای ملی، ساختن مانع جداسازی، و تقسیم کرانه باختری به منطقه A و B و C .
گفتنی است بر اساس اطلاعات این سایت، پس از جنگی که در ماه جون سال 1967 رخ داد و اسراییل کرانه باختری و نوار غزه را اشغال کرد، به مرور تا به امروز 120 هزار هکتار از کرانه باختری که مناطق فلسطینی نشین بوده، تحت کنترل کامل اسراییل قرار گرفته است.
برای دیدن این نقشه و اطلاعات آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید:


https://conquer-and-divide.btselem.org/map-en.html

“ جامعه مدنی و پرسش درباره فلسطین ”
تگ ها فلسطین