گزارش یونیسف درباره آمار خشونت علیه کودکان در پاکستان

کد خبر : #523
تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 شهریور 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 742
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش یونیسف درباره آمار خشونت علیه کودکان در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یونیسف در گزارش جدیدی نسبت به آمار نگران‌کننده خشونت علیه کودکان در پاکستان هشدار داد.....

یونیسف در گزارش جدیدی نسبت به آمار نگران‌کننده خشونت علیه کودکان در پاکستان هشدار داد.
به گزارش ایسنا، یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) در گزارش جدید خود اعلام کرد که 30 درصد دختران پاکستانی بین 15 تا 19 سال، تجربه‌ خشونت جسمی داشته‌اند و 24 درصد این تعداد نیز ظرف 12 ماه اخیر این رفتارهای غیرانسانی را تجربه کرده‌اند. این آمار همچنین حکایت از آزار جنسی 120 میلیون دختر در سراسر جهان دارد که برابر با یک مورد از هر 10 نفر است و طبق گزارش فوق خشونت فیزیکی علیه کودکان نیز همچنان در کشورهای مختلف رو به افزایش است. در این تحقیق که با عنوان «تحلیل‌ آماری خشونت علیه کودکان» انجام شده، وضعیت دختران و پسران تا سنین 19 سال در 190 کشور از جمله پاکستان مورد بررسی قرار گرفته‌ است.
بر اساس این گزارش، آمار رفتارهای خشونت‌آمیز از جمله قتل کودکان بسیار تکان‌دهنده است و در این میان پاکستان جزو 10 کشور دارنده بالاترین نرخ قتلِ کودکان و نوجوانان تا سن 19 سالگی است. آمار این قربانیان در سال 2012 میلادی حدود 3000 نفر بوده است.
در این گزارش همچنین انواع خشونت‌ها علیه کودکان عنوان شده‌اند که به شرح زیر است:
- خشونت فیزیکی: شامل انواع زورگویی تا تحقیر و شکنجه می‌شود و همچنین کتک زدن، رفتارهای تند فیزیکی و اجباری را نیز دربرمی‌گیرد.
- خشونت جنسی: رفتارهای جنسی خشن که موجب وارد آوردن آسیب‌های جسمی و روانی می‌شود و برده‌داری جنسی و ازدواج‌های اجباری از این گونه‌اند.
- خشونت روانی: آزار و اذیت‌های کلامی، تهدید، طرد و حبس کردن، خشونت خانگی و تهدید‌های آنلاین را شامل می‌شود.
- غفلت: عدم توجه کافی به نیازهای فیزیکی و روانی کودکان که به نوبه خود آسیب‌های قابل توجهی برجای می‌گذارد و زندگی آنان را حتی در سنین بزرگسالی نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.
به گزارش روزنامه پاکستان تودی، زمانی که از دختران در خصوص عاملان این خشونت‌ها سوال شد اغلب پاسخ‌ها شامل والدین، پرستاران و مراقبان (از جمله نامادری و پدرخوانده‌ها)، همسران و نامزدهای آنان بودند. در میان دختران متاهل نیز 85 درصد از دختران پاکستانی حاضر در این مطالعه نامزد فعلیِ خود را عامل این خشونت‌ها می‌دانستند. همچنین یک درصد از آنها همسر سابق، 10 درصد مادر و یا نامادری و 15 درصد مادرشوهر خود را مقصر این رفتارهای خشونت‌آمیز معرفی می‌کردند. 17 درصد این دختران خشونت فیزیکی در زمان بارداری را تجربه کرده‌ بودند. این دختران در واقع نسبت به آزار و اذیت‌هایی که می‌شدند سکوت می‌کردند و از این میان 51 درصد آنها عنوان کردند که هیچ‌گاه این آزار و اذیت‌ها را به کسی نگفته‌اند.
این گزارش همچنین اشاره می‌کند، کودکانی که مورد توجه والدین نیستند ولی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند از اعتماد به نفس پایین، افسردگی و روند رشد ناقص (اغلب عملکرد ضعیف در مدرسه) رنج می‌برند. کارشناسان یونیسف معتقدند که اصل و تاثیر خشونت بر کودکان اغلب گزارش نمی‌شود و یا به صورت رسمی منتشر نمی‌شود و در کنار این مسئله نیز سیستم‌های حقوقی و قانونی در سراسر جهان نیز پاسخگوی این خشونت‌ها نیستند.

“ گزارش یونیسف درباره آمار خشونت علیه کودکان در پاکستان ”