تهران به مرکز سرریز آسیب ها از استان های دیگر تبدیل شده است

کد خبر : #5217
تاریخ انتشار : سه شنبه, 28 خرداد 1398 15:55
تعداد بازدید کننده : 211
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تهران به مرکز سرریز آسیب ها از استان های دیگر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
۶۵ درصد از کودکان کار در تهران از اتباع خارجی هستند و مابقی هم از سایر استان ها به پایتخت مهاجرت کرده‌اند.

استاندار تهران با اشاره اینکه ۶۵ درصد از کودکان کار در تهران از اتباع خارجی هستند و مابقی هم از سایر استان ها به پایتخت مهاجرت کرده اند، گفت: استان تهران در مورد وضعیت آسیب های اجتماعی، شرایط ویژه‌ای دارد چرا که سرریز آسیب‌های اجتماعی از استان‌های دیگر نیز به تهران وارد می‌شود. انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه 28 خردادماه در همایش نقش مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: تحولات محیطی، زندگی شهرنشینی و غالب شدن بیماری‌های روحی و روانی باعث شده است که شاهد روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور باشیم.

وی یادآور شد: در همه کشورها کم و بیش این وضعیت جریان دارد و مختص ایران نیست اما ما کشوری مسلمان هستیم و بر اساس نظام مقدس ایران و آموزه‌های الهی باید نسبت به کنترل، مهار و کاهش آسیب‌ها تلاش و اقدامات همه جانبه داشته باشیم. استاندار تهران با بیان اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی با سایر پدیده‌های فیزیکی و شیمیایی تفاوت بسیار دارد چرا که آسیب اعتیاد می‌تواند موجب افزایش طلاق، جرم و جنایت شود، اظهار داشت: در حال حاضر می‌توانیم ادعا کنیم روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی متوقف شده است و باید امیدوار باشیم تا بعد از این مرحله میزان آسیب‌های اجتماعی را در کشور کاهش دهیم. وی با تأکید بر اینکه علاوه بر مقابله با این آسیب‌ها باید اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب و درمان را سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم توسعه در این سند برای اولین بار به سلامت اجتماعی پرداخته شده است تا بتوانیم چتر اقدامات را برای همه جامعه باز کنیم. بنابراین برنامه، سازمان بهزیستی و شهرداری‌ها مکلف هستند تا اقدامات توانمندسازی را انجام دهند همچنین قوه قضائیه نیز در مورد رسیدگی به وضعیت خانه‌های پلاک قرمز نیز قول‌هایی داده است.

بیانیه همایش مشارکت‌های مردمی در حوزه اعتیاد

در بخشی دیگر از این همایش، بیانیه همایش مشارکت‌های مردمی در حوزه اعتیاد قرائت شد. در این بیانیه آمده است: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای مدیریت هوشمند در حوزه اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است و در حال حاضر نیز بخش عمده‌ای از مسئولیت کار در این حوزه به عهده این سازمان‌ها است. در این بیانیه آمده است: با اعلام آمادگی کامل برای هرگونه همکاری در حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر و روان گردان‌ها بر این باوریم که در حوزه‌هایی مانند مشارکت مؤثر و مستمر سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های برنامه ریزی، اجرا، نظارت و الزام مسئولان و سازمان‌های مردم نهاد امر مبارزه به افزایش پاسخگویی صریح و شفاف در قبال مسئولیت‌ها و وظایف مربوطه و تسهیل دسترسی سازمان‌های مردم نهاد به دانش روز جهانی در برنامه‌های کاهش تقاضا باید توجه بیشتری صورت گیرد تا در پیشبرد برنامه‌ها موفقیت بیشتری حاصل شود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ تهران به مرکز سرریز آسیب ها از استان های دیگر تبدیل شده است ”